niedziela, 29 maja 2011

Przyspieszony kurs świadomego śnienia

Gratuluje, właśnie zacząłeś mój Przyspieszony Kurs Świadomego Śnienia, który pozwoli Ci, dzięki trzem prostym krokom, doświadczyć wspaniałego i niesamowitego przeżycia jakim jest Świadomy sen. Co więcej, po jego ukończeniu będziesz mógł go doświadczać niemal każdej nocy, czasem nawet wielokrotnie. Pierwsze rezultaty można zaobserwować już po kilku dniach, najpóźniej po ok. 3 tygodniach powinieneś lub powinnaś mieć swój pierwszy Świadomy sen, wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji oraz zaangażowania. Cały kurs oparty jest na moich własnych doświadczeniach oraz spostrzeżeniach wymienianych z innymi osobami zagłębionymi w tym temacie.

Krok 1.

Zwiększenie ilości zapamiętanych snów oraz ich szczegółowości - jest to podstawa dla osób chcących świadomie śnić, w końcu co nam po LD skoro go nie zapamiętamy.

- Zmieniamy swoje nawyki dotyczące pobudki, po zadzwonieniu budzika lub naturalnym obudzeniu nie zrywamy się od razu na nogi. Spokojnie leżymy przez około 10, 15 min i staramy przypomnieć sobie o czym śniliśmy. UWAGA: Nawet jak jesteśmy pewni że podczas nocy nic nam się nie śniło i tak wykonujemy to ćwiczenie, każdemu z nas, każdej nocy podczas której śpimy, coś się śni, osoby które twierdzą że nigdy nie mają snów po prostu ich nie pamiętają.

- Zakładamy swój własny Dziennik Snów(DS) w którym opisujemy swoje sny jak najbardziej szczegółowo umiemy, podczas zapisywania snów przypominamy sobie więcej szczegółów, są też inne plusy ale o tym potem.

Krok 2.

Zwiększamy czujność naszej podświadomości na otoczenie dookoła nas, oraz uczymy się rozpoznawać sny. Staramy się jak najstaranniej wykonywać ten krok gdyż nasz sukces zależy w dużym stopniu od niego.

- Zaczynamy wykonywać testy rzeczywistości, wystarczy 1 raz na godzinę lub dwie, więcej szczegółów TUTAJ.

Krok 3.

Wspomagamy naszą podświadomość poprzez dostarczanie informacji o Świadomych snach oraz programowanie neurolingwistyczne.

-Staramy się jak najwięcej czytać o Świadomych snach, nawet same czytanie na ten temat może spowodować uzyskanie świadomości podczas snu, tak było w moim przypadku.

- Zaczynamy stosować Afirmacje która w odpowiedni sposób nas "zaprogramuje"
Przed snem powtarzamy sobie przez około 10 min.:
"Tej nocy podczas snu będę miał świadomość"
"Tej nocy będę miał świadomy sen"
"Tej nocy podczas snu zorientuje się że śnię"
Takie powtarzanie przez dłuższy czas działa mocno na nasza podświadomość, która ułatwi nam uzyskać kontrole nad snem.

- Przed snem czytamy nasz Dziennik snów, działa podobnie jak pierwszy punkt, w połączeniu znacznie zwiększa szanse na LD.

Staraj się wykonywać wszystkie te czynności każdego dnia, pamiętaj że im bardziej będziesz się do nich przykładał tym masz większe szanse na sukces w krótszym czasie.
Kurs może wydawać się nieco zbyt powierzchowny w porównaniu do innych na jakie możecie się natknąć przeglądając internet, lecz zapewniam że właśnie prostota i jasne instrukcję są jego najlepszą cechą oraz powodują że na rezultaty nie trzeba długo czekać. Oparty jest on na jednej zasadzie - bądź świadomy, gdzie jesteś oraz kiedy jesteś. Stosując się do niego, pierwsze świadome sny będziemy osiągać poprzez wykonywanie testów rzeczywistości podczas snu (jest to główny cel kroku 2-giego), lecz po parunastu lub w niektórych przypadkach paru razach będziemy uzyskiwać świadomość w sposób naturalny, gdyż nauczymy naszą podświadomość rozróżniania sennej rzeczywistości od prawdziwej (cel kroku 3-ciego).

193 komentarze:

 1. Witam, wczoraj przeczytałem ten kurs. Do tej pory nawet nie pamietałem snów, ale teraz to Kroku 3 dodałem zdanie: "Rano bede pamietac swoj sen" i prosze bardzo ;p pamietalem cały. Jeżeli bedą jakieś efekty to bede pisał :)

  PS Kiedyś miałem świadomy sen, ale tylko raz i to dawno temu, nie wiem własciwie jak to zrobiłem, było to chwilowe, nagle zorientowałem sie ze to sen ale chwile potem obudzilem sie.

  Pzdr. Kuba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie cię ,,wywalili'' ze snu

   Usuń
  2. Stało się tak ponieważ się Bardzo podekscytowałaś i to przez to .
   Ps. Tą ekscytację można porównać do pingu na serwerach , im mniejszy tym lepszy . Dlatego jeśli chcesz świadomie i długo śnić musisz być spokojny .

   Usuń
  3. Kiedyś, gdy miałem jakieś 5 lat zdałem sobie sprawę, że śnię. Przed domem stała jakaś zjawa (to był koszmar pięciolatka XD) i błagałem mamę ze snu by pomogła mi się obudzić. Właśnie zdałem sobie sprawę, ile rzeczy mogłem zrobić w tym śnie ;P

   Usuń
 2. Ja także kiedyś miałam świadomy sen. Prawdopodobnie. Jak byłam młodsza to często śniło mi się, że potykam się i upadam, wtedy uświadamiałam sobie, że to sen, i natychmiast się budziłam.
  Dopiero niedawno zaczęłam się interesować tym wszystkim. Przez 'niedawno' mam na myśli jeden dzień. xD Nie wiedziałam gdzie szukać informacji na temat tego, jak zacząć, i proszę. Znalazłam Twój blog. Będę śledziła posty i byłoby mi naprawdę miło, gdybyś wyjaśnił/a powoli i dokładnie wszystkie terminy związane ze świadomym snem, medytacją, wyższą jaźnią... Ja naprawdę tego wszystkiego nie łapię i nigdzie nie mogę znaleźć jasno podanych informacji.
  Pozdrawiam, Demoniczna K.

  OdpowiedzUsuń
 3. Już od kilku dni interesuję się świadomym snem i jak na razie efekt widzę jeden - zapamiętałam sen i... wiem, że był jeszcze jeden, ale go już wgl nie pamiętam. Mój DS ma już kilka wpisów, bo umieściłam w nim sny, jakie miałam wcześniej i akurat je zapamiętałam ;] Twój kurs jest naprawdę dobry, bo jak czytałam inne to głowa mnie bolała xD...
  Pozdrawiam xD...

  OdpowiedzUsuń
 4. Skoro to świadomy sen to jak można go zapomnieć ? (krok 1)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Normalnie tak jak każdy inny sen. Wszystko możesz zapomnieć, ale to już zależy od Cb.

   Usuń
  2. Mozesz codziennie swiadomie snic i tego nie pamietac.

   Usuń
  3. każdy sen można zapomniec.ale zeby chciec go pamiętac powtarzaj danie : będę pamiętac swój sen. Jeśli to nie zadziała to zastosój się do punkt 1 zdanie 2.

   Ps.w moim zdaniu mogą wystąpi błędy dlatego że mam coś nie tak z klawiaturą.

   Usuń
 5. Miałem już świadomy sen kilka razy (około 3 razy) Zaczynał się w moim domu i gdy wyszedłem na ulicę (oczywiście we śnie :D) zrozumiałem, że jest to sen... Znaczy powiedziałem to sobie. Myślę że bardzo łatwo poradzę sobie z opanowaniem świadomego śnienia łatwo ponieważ prawie zawsze pamiętam swój sen z rana. Gdy użyję twojej metody pewnie przyniesie skutki! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy to ma jakies skutki uboczne??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma, ale tylko jeden minus. Jak opanujesz LD, to może Ci się życie znudzić, bo wszystko, czego kiedykolwiek pragnąłeś, będziesz miał na zawołanie w snach... będzie bardziej realistyczne od rzeczywistości... Tak sobie to wyobrażam, jak opanuję LD. Pragnę tego... dziewczyny z anime, napiepszanie LKM'em w mieście, Minecraft bardziej realistyczny XD. Haha, serio, trzy razy mi się śniło, że mogę kopać sześcienne dziury i budować z sześcianów... to było za*ebiste ;D, ale to nie były świadome sny... :/ ehh... ćwiczę teraz medytację :]. Grunt, to to, żeby po opanowaniu LD nie myśleć o realu, że jest nudny i zbędny, bo to on daje możliwość LD XD. Pozdrawiam wszystkich ;)

   Usuń
  2. Mój pierwszy i na razie ostatni świadomy sen pojawił się krótko po tym, jak mi córka opowiedział o istnieniu takiego zjawiska. W trakcie snu postanowiłam przeprowadzić test aby sprawdzić czy rzeczywiście śnię. Niestety nie miałam zegarka i znajdowałam się na jakiejś drodze poza miastem, wydało mi się wówczas zupełnie naturalne sprawdzenie nieba nade mną. Za pierwszym razem niebo wyglądało normalnie jak za dnia, podniosłam wzrok ponownie i ujrzałam różowo-czerwone chmury jak przy zachodzie słońca. W tym momencie miałam pewność, że śnię, a potem był już "zwykły sen", który dobrze zapamiętałam. Dzięki temu doświadczeniu wiem, że możliwe jest kontrolowanie snu i mam zamiar doskonalić się w tej dziedzinie. Jeśli będę miała jakieś osiągnięcia chętnie napiszę.
   Basia C. ze Szczecina

   Usuń
 7. Dobry wpis. Nie wiem tylko dlaczego nie prowadzisz tego bloga regularnie :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Od długiego czasu praktykuje powoli LD. Często gdy o tym głębiej myślę bierze mnie ochota na przyłożenie się bardziej do tej sprawy i czytam o tym. W skrócie opowiem moje przygody. Gdy mam świadomy sen to zazwyczaj się zaczyna, że wychodzę z domu skacząc z balkonu (z balkonu na 8 piętrze). Czasem próbuje wrócić, lecz brakuje mojego nazwiska na domofonie. Czasem jeżdżę różnego typu samochodami, motorami. Po pewnym czasie się wkurzam ponieważ zamieniają się w zwykłe zabawkowe autka czy różne małe duperele nie zdatne do użytku i koniec zabawy.
  Opanowałem także samoowolne wybudzanie się w każdej chwili podczas snu, wciskam w myślach alt + F4 czy Esc (przyciski przez które wyłącza się grę) lub otwieram na siłę oczy przez co wyrywa mnie ze snu.
  Na tym kończę. Pozdrawiam i dziękuję ci za tak dobrze opisany sposób ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie za bardzo świadomy sen, skoro zamieniają Ci się auta w zabawki i się wkurzasz. W świadomym śnie możesz osiągnąć pełną kontrolę - np. wiesz że to sen i wiesz, że dzięki sile woli możesz latać. Nie wspominając o tym, że możesz robić różne rzeczy z różnymi ludźmi. ;) Dawno nie miałem świadomego snu, ostatnio za to miałem taki, w którym latałem - uwielbiam to. Muszę cały czas spinać siłę woli, żeby dalej lecieć, przyspieszyć jest ciężko, ale ogólnie świetne uczucie. :)

   Usuń
  2. W świadomym śnie też są różne 'awarie'. Nie od razu będziemy mieć kontrolę nad wszystkim, potrzeba dużej wprawy.

   Usuń
  3. włqaśmnie mam to samo skupiałem sie na lataniu i było ciężko jak się rozkojarzyłem to powoli opadałem. mnie mogłem przyspieszać ale cuzucie niesamowite

   Usuń
  4. Jak ja chciałam lecieć (raz tak było) ściągałam łopatki do tyłu jak superman xD Leciałam tak ze szkoły aż do domu :)

   Usuń
 9. Ja również miałam kiedyś świadomy sen... O ile pamiętam to trzy razy. A teraz szok-raz przez dwie noce pod rząd! Wcześniej to było przypadkiem, prawie się nie zorientowałam i chwile później zadzwonił mi budzik :(
  Od dzisiaj prowadzę DS!! xD

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja często przeżywam świadomy sen ale orientuję się dopiero pod koniec gdy muszę już wstać i zazwyczaj zaraz go zapominam dlatego chcę nauczyć się go kontrolować od początku do końca . Kiedyś próbowałem OBBIE ale wystraszyłem się gdy zacząłem mieć lekkie dreszcze. Dzięki za kurs dzisiaj wypróbuję :)


  pozdro.Krzysiek

  OdpowiedzUsuń
 11. Miałam kiedyś świadomy sen lecz nic w nim nie robiłam. Masz bardzo interesującego bloga, zacznę pisać DS i będę czytać o snach świadomych do momentu gdy mi się właśnie taki przyśni.  Pozdrawiam Vampiressa.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mi niedawno śniło się, że jakiś koleś chciał mnie zjeść. Niby to głupie, ale przestraszyłam się i zaczęłam w tym śnie powtarzać sobie "chcę się obudzić" no i się po chwili obudziłam. Chciałam potem zasnąć i śnić o czymś innym, ale niestety nie udało mi się. Będę próbować dalej. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciał Cię zjeść? A wiesz jak ja bym sobie z tym poradził? "Gościu, wypier. Avada kedavra"
   :D

   Usuń
 13. Co drugą noc u mnie jest tak że idę sobie w domu lub jakimś pałacu, zyskuje świadomość i siadam na krześle po czym z niego spadam i się budzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to sa tak zwane hipnagogia, Umysł przed zasnieciem tak sprawdza czy ciało ma juz paraliz przedsenny.

   Usuń
 14. Ja też miałem kiedyś świadomy sen a raczej koszmar, to było straszne wiedziałem że to wszystko mi się śni a ja nie mogłem się z tego obudzić tylko ginąłem i zaczynała się następna runda bo już nie będę się zagłębiał co to dokładnie było, miałem wtedy chyba z dziesięć lat pamiętam że jak się obudziłem ok 3 to już spać tej nocy nie poszedłem bo się bałem że będzie ciąg dalszy.

  OdpowiedzUsuń
 15. Wczoraj zaczelam twój kurs na świadomy sen.Nie miałam w prawdzie LD,ale pierwszy raz zapamiętaalm swoj sen.Leżałam na łóżku już niezlie zdenerwowana gdy pezypomnialam sobie szare ściany pokoju i tak powoli sen...Nie był on dlugi i pełen szczegółów,pamiętam mnie rozmawiającą o czyms z koleżanką(tylko nie wiem o czym)szary pokój z białymi listwami u góry i dołu oraz tate który podsłuchiwał.Oczywiście wszystko zapisałam.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja mam troche dziwne sny, nie są one w pełni kontrolowane ponieważ dzieją się w nim dziwne rzeczy... O czym mówie, np.: Ostatnio miałem bardzo dziwny sen. Otóż stałem na balkonie mojego domu, a przez tym domem stały dwie ciężarówki, chyclów (tych co łąpią zwierzęta), i zabierały zwierzęta podobne do kotów które sam nazwałem ale nie pamiętam jak, potem okazało się że chycel był trupem a po chwili rozsuneła się ziemia, i około 100 hektarów podziemią prawie do samego jądra, stosy tych zwierzaków? Nie ogarniam :D Ogólnie nie powtarzam sobie że będe mieć kontrolowany sen. Naprzykład jesli mam potrzebę orgazmu, to wtedy kontrolowany sen (kontrolowany w 30 %) tworzy się sam. Polecam po prostu przez 1 miesiąc nie oglądać ,,pornosów,, i taki sen sam sie pojawi ;D

  OdpowiedzUsuń
 17. Dopóki nie przeczytałem tego poradnika nie wiedziałem co się ze mną dzieje, ale jakimś cudem około raz w tygodniu miałem LD i właśnie zdecydowałem się ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. :D

  OdpowiedzUsuń
 18. dobra robota z kursem, ja się uczę świadomego snu od ok 3 miesięcy regularnie i tym, którym się to nie udaje muszę powiedzieć tylko - ćwiczcie, ćwiczcie i jeszcze raz ćwiczcie. Ostatnio prawie ciągle mam sny, że się z kimś kocham i aż dziwne, że można mieć przy tym normalnie wytrysk jak w realu. To jest naprawdę niepojęte i coraz bardziej mnie to kręci xD hah

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja przed przeczytaniem tego 'kursu' we śnie postanowiłem, że skoro śnię potrafię wyjśc przez okno i latać... i choć nie było to łatwe, jakoś sobie radziłem.. jakbym się uczył jeździć na rowerze.. nie rozumiem tego.. dlatego szukałem takich stron.. ale 'przeżyłem' to parę razy... nie mam zielonego pojęcia, jak to działa.. ale to nie ściema... ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Pierwszy świadomy sen miałem gdzieś z 10 lat temu,Kiedyś tak rozmawiałem sobie z kolegą że w czasie snu spytam się który jest rok , ta rozmowa ,pobudziła moją świadomość i mojemu zdziwieniu spytałem się w śnie jaki jest rok ,co po chwili dało mi świadomość w śnie.Z początku nie wiedziałem co to za zjawisko , powertowałem internet i trafiłem na pojęcie LD.Później świadome sny miałem dość często ,wykorzystywałem możliwość kreowania rzeczywistości , latałem , jeździłem samochodami , no i pewnie jak każdy chłopak uprawiałem sex z każdą napotkaną kobietą oczywiście rzecz jasna w śnie.Co ciekawe zawsze kobiety nie miały nic przeciwko :-). Raz pamiętam jak rozpoczął się sen ,jestem gdzieś na podwórku a tu naglę ktoś mnie biję biczem ,naglę uzyskałem świadomość i pomyślałem ja śnię ,przecież mi nic się nie stanie i to ode mnie zależy co będzie się dziać ,po chwili koleś walący mnie biczem znikł.Po parunastu snach w świadomości nauczyłem się przedłużać sen ,w moim przypadku czułem kiedy będę się budził , a ujawniało to się że obraz rzeczywistości się zamazywał ,a ja nie chciałem się budzić ,więc aby przedłużyć sen w momencie rozmywania się obrazu zawsze skupiałem swój wzrok na jednym przedmiocie ,mój wzrok skupiał się do momentu poprawy ostrości snu czyli nagle ponownie sen a dokładniej otoczenie stawało się wyraźiste ,nie kiedy nie udawało mi się ta sztuczka i obraz robił się zamazany coraz bardziej po chwili budziłem się zły że nie udało mi się pozostać jeszcze trochę w tamtej rzeczywistości.W śnie świadomym jedynym ograniczeniem jest twoja fantazja.

  OdpowiedzUsuń
 21. ja raz miałem przypadek który chyba można zakwalifikować pod świadomy sen. w sensie w swoim śnie który się powtarzał ciągle ginąłem ale na jawie wymyśliłem alternatywne zakończenie z happy endem. przy następnym razie kiedy mi się to śniło sen uległ zmianie po chwili zorientowałem się że mam władzę nad snem i od tamtej chwili już mi się to nie przyśniło

  OdpowiedzUsuń
 22. Interesuję się LD już jakiś czas (będzie ze dwa lata jak nic), ale przyznaję się, że jestem leniuszkiem w sprawach pisania Dziennika Snów, bo zawsze mam ich pełno po każdej nocy i jak zaczynałam zabawę z LD to potrafiłam rano tracić 1-1,5h czasu, żeby napisać wszystkie moje sny z najmniejszymi szczegółami (bo tak się gdzieś doczytałam). Nie zawsze się miało na to czas. Ale ze 2 tygodnie, może nawet 3 prowadziłam ten DS dość starannie. Niestety nic mi się nie przytrafiło w tym czasie.
  Ale muszę wrócić się jeszcze do pierwszego dnia, kiedy dowiedziałam się o czymś takim jak LD. Byłam podekscytowana, że coś takiego istnieje jak świadome kontrolowanie swoich snów, więc zaczęłam wieczorem przeszukiwać skrzętnie internet aby znaleźć o tym jak najlepsze informacje. Przed snem byłam tak ogromnie tym wszystkim przejęta, że bałam się zasnąć, jak to przed nieznanym(chyba do 3:00 przewracałam się z boku na bok), ale z drugiej strony tak bardzo pragnęłam tego stanu świadomości. W końcu "odpłynęłam" i udało mi się zasnąć. Budzę się nagle w środku nocy i od razu wiem, ze to świadomy sen. Pomyślałam sobie, że chcę to wypróbować i przejść przez ścianę i już byłam w trakcie kiedy nagle się obudziłam. Dosłownie pare sekund to trwało, może ze 4. Od tego momentu, przez kolejne parę miesięcy nie miałam nic. Mimo że dziennik prowadziłam starannie, jak już wcześniej wspomniałam.
  Potem na jakiś czas odstawiłam całą zabawę i SD i RT, bo tak też gdzieś zalecano, że jak nic nie wychodzi, to żeby wrócić do tego za jakiś czas. I tak kilkakrotnie razy robiłam. Po jakimś czasie zakupiłam tę krótką książkę M.Kopydłowskiego "Świadome śnienie. Jak kontrolować swoje sny?" (polecam tę książkę wszystkim bardzo serdecznie). Autor wspomina w tej książce, że prawdopodobnie po przeczytaniu jej jest możliwość, że jeszcze tej samej nocy będzie się mieć świadomy sen (nie wiem czy na każdego to podziała, bo ja już miałam praktykę wcześniej). I można powiedzieć, że miałam (już nie będę go opisywać, bo to trochę by zajęło miejsca). W każdym razie, potem zaś odstawiłam tę zabawę, bo zaś mi nie szło. I po jakimś czasie zaś wróciłam do tej książki. I chyba znów miałam jakieś przebłyski świadomego snu.
  Innym razem z kolei, chyba nic nie praktykowałam, raz może coś przeczytałam (ale już nie tę książkę), to miałam w 100% świadomy sen. I żeby to był jeden! Było ich aż 7 jednej nocy i każdy zaczynał się od tego samego miejsca - moje łóżko. I wcale nie trwały one krótko, wręcz były długie jak na pierwsze najprawdziwsze LD. To było cudowne doświadczenie, niesamowite. Niestety nie uważam się za znawczynię tego, bo nie potrafię dojść do wprawy. Ale jak sobie pomyślę o tamtym momencie, to nawet prowadzenie dziennika nie jest mi straszne :P Troszkę się rozpisałam, wybaczcie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakbym czytała swoją historię....
   Jeśli mogę wiedzieć, co czytałaś, kiedy wspomniałaś, że miałaś 7 snów?

   Usuń
 23. Ja często mam świadomy sen bez żadnych kursów itp. Gdy śnię to po prostu wiem, że to sen i jak chcę się obudzić to zamykam oczy w tym śnie i się budzę :) Czy też tak ktoś z Was ma?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze kiedy chcę się obudzić po prostu mówię sobie że chcę już wstać i to zawsze działa :) Zazwyczaj jednak wolę spać dalej i kiedy już się przekonam że to sen od razu przejmuję nad nim kontrolę :D

   Usuń
 24. Wlasnie leze w lozku po mojej pierwszej nocy o dowiedzeniu sie o LD ;) nigdy wczesniej nie mialam swiadomego snu i ten temat wydal mi sie bardzo ciekawy. Wczoraj wieczorem mialam nadzieje, ze juz dzis w nocy uda mi sie osiagnac ten stan... ba- bylam o tym wrecz przekonana, ale to chyba dobrze, dzieki temu afirmacja mogla byc skuteczniejsza... lezac w lozku wyprobowalam sposob z zamykaniem i otwieraniem oczu, wlasnie afirmacje i... nic sie nie stalo :) mialam jakis dziwny sen o tym ze ktos probowal mnie zabic, ale mu sie to nie udawalo i mordowal moich znajomych (mimo wszystko- nie byl to koszmar ;) to zastanawiajace, czemu czesto boje sie snow o spacerze wsrod wielkich budynkow czy patrzenia przez judasza w drzwiach, a takiego czegos nie ).
  pamietam, ze w pewnym momencie pomyslalam o swiadomym snie, ale nic z tym nie zrobilam. drugi z moj snow tej nocy to taki, ze leze w lozku, wstaje, podchodze do moich rodzicow siedzacych przy stole i pytam sie, czy to rzeczywistosc czy sen...
  coz, pierwsze kroki poczynione :) bede cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc i mam nadzieje ze w krotszym czasie uda mi sie osiagnac stan LD.
  (przepraszam za brak polskich i wielkich liter oraz ogolne kalectwo jezykowe tego komentarza :D)

  OdpowiedzUsuń
 25. Czytałem w internecie jak nie wybudzić się ze świadomego snu można to robić np. wtedy kiedy czujemy że zaraz się wybudzimy lub obraz będzie się nam rozmazywał jak po paru kieliszkach wódki :D o to parę sposobów:

  1)Kręcenie się wokół własnej osi z ultra szybkością podobno pomaga.
  2)Pocieranie dłoni wtedy skupimy swój wzrok w jednym miejscu też podobno pomaga.
  3)Krzyczenie np. Ostrość razy 1000,razy 10000,razy 100000 krzyczymy z całych sił podobno pomaga.

  Więcej nie pamiętam ale miałem parę razy świadomy sen i w moim przypadku to pomagało ;) Mam nadzieję że pomogłem.

  OdpowiedzUsuń
 26. Czy człowiek będzie się czuł zmęczony po świadomym śnie? Coś w tyym stylu jakby się nie wyspał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiedziałbym że po świadomym śnie jestem nawet bardziej wypoczęty niż zazwyczaj.

   Usuń
 27. Jest taka możliwość, że ktoś może nigdy nie mieć świadomego snu chciaż próbuje i się do tego bardo przykłada?

  OdpowiedzUsuń
 28. Mam pytanie. Dziś był pierwszy dzień prowadzenia mojego dziennika snów. Czy jeżeli przebudzę się lekko w nocy, wiem, że nie śpię i pamiętam sen który przed chwilą miałem, to powinienem go od razu zapisać rozbudzając się jeszcze bardziej? Dzisiejszej nocy miałem 3 sny, rano udało mi się zapisać tylko ostatni. Myślę, że następnej nocy spróbuje je spisywać 'na bieżąco'. Czy może jest to błąd?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej zapisywać sny zaraz po obudzeniu, nawet w środku nocy, gdyż zazwyczaj wtedy pamiętamy najwięcej szczegółów, choć niektóre sny lub fragmenty przypominają nam się dopiero w trakcie dnia - wtedy należy po prostu dopisać to co nam się przypomniało. Wiadomo że nie zawsze się chce wstawać w nocy i coś pisać ale takie wybudzenie i położenie się z powrotem spać znacznie zwiększa szanse na LD.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź :)

   Usuń
  3. "Anonimowy22 września 2011 10:52
   Skoro to świadomy sen to jak można go zapomnieć ? (krok 1)" Hmm bardzo dobre pytanie a odpowiedz od tamtego użytkownika wcale nie jest dobra . Dołączam się do pytania bo nie wydaje mi się że można zapomnieć coś w czym czujemy się jak w życiu :)

   Usuń
  4. Wbrew pozorom naprawdę bardzo łatwo zapomnieć że miało się LD. Zwłaszcza na początku nauki, gdy nagle w trakcie świadomego snu utracimy świadomość i zaczniemy mieć normalny sen, a po obudzeniu nawet go nie zapamiętamy. Pamiętasz np. dokładnie co robiłeś i gdzie byłeś 3 dni temu o godzinie 15? Całą sytuacje która miała miejsce w tym czasie? Jak nie ma się dokładnie zaplanowanego grafiku np. w wakacje/urlop to wcale nie tak łatwo odpowiedzieć na takie pytanie, nawet jeden dzień wstecz. Trzeba się na tym skupić a po chwili przypominamy sobie detale o których wcześniej byśmy nawet nie pomyśleli. Tak samo działa próba przypomnienia sobie snów na ranem których pozornie nie pamiętamy. Gdy nad tym się nie zastanowimy po prostu nam to uleci z głowy. Możesz nawet po obudzeniu wiedzieć że miałeś LD ale mieć problem z przypomnieniem sobie co wtedy robiłeś, działa to na podobnej zasadzie.

   Usuń
 29. Wczoraj spróbowałem no i się niestety nie udało ale dziś też spróbuje

  OdpowiedzUsuń
 30. Ja w snach mam problem, bo zawsze uciekam przed jakas ciemna postacia i nigdy nie moge uciec, kiedy mnie zlapie to czuje silny bol pod zebrami zamykam oczy i sie budze. To jest dziwne bo w snach nie powinno sie czuc bolu, dlatego troche sie boje uczyc tej techniki, bo co jesli nie bede nad tym panowac :/. Mam sie czego bac?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiedz temu czemuś co chce od Ciebie albo powiedz żeby nigdy już do Ciebie nie przychodził. Jak to zwierze to i tak Ci odpowie bo to jest sen.

   Usuń
 31. Hmm ten temat ostatnio mnie bardzo zaciekawił, w zasadzie zaangażowałem się w to całym sercem i udało mi się zapamiętać więcej snów, jak narazie nic poza tym.
  Heh trzeba ćwiczyć.

  OdpowiedzUsuń
 32. Nie wiem czy coś z tego wyjdzie. Przeczytałem nie jeden poradnik lecz niewiem czy coś z tego wyjdzie (mam niską samoocene). Może polecacie jakąś książke,film,poradnik lub jeszcze coś innego, napiszcie. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

  Ps. Pisałem z telefonu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej zacząć ćwiczyć i sprawdzić co z tego wyjdzie :) Potraktuj to jako eksperyment. Jak uda Ci się raz, to będziesz miał większą motywację, aby kontynuować. Powodzenia :)

   Usuń
 33. Fajne, ale czy to działa? Czy da się to osiągąć w miesiąc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet w tydzień lub parę dni, jest wiele czynników które na to wpływają.

   Usuń
 34. Miałam świadome sny pare lat temu .. moglam robic i przywolywac osoby ktore chcialam zobaczyc cos wspanialego ale i za razem strasznego kiedys we snie uciekalam przed kims zlym zatrzymalam sie na pietrze budynku uszczypnelam sie w reke i obudzilam sie! od tamtej pory wiedzialam ze mozna kontrolowac sen i sama z siebie zaczelam zapisywac sny i je zapamietywac poniewaz byly niesamowite.. teraz miewam od lat koszmary i nie panuje nad tym bardzo chcialabym miec swiadomosc zeby nie bac sie zasypiac ..

  OdpowiedzUsuń
 35. Przeczytałam to wczoraj. W nocy obudziłam się może z trzy razy i wiedziałam, że miałam sen ale nie mogłam go sobie niestety przypomnieć :( bardzo bym chciała mieć świadome sny bo słyszałam że to coś wspaniałego. Mam 14 lat i chcę wiedzieć czy to zależy od wieku? Proszę o odpowiedz i podpowiedź jak bardziej zapamiętywać sny. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ja miałem 14 lat to w wakacje (najlepszy moment na naukę LD) miałem 3 świadome sny, więc to chyba nie zależy od wieku :)

   Usuń
  2. ja miałam pierwszy świadomy sen jak miałam 5 czy 6 lat :) teraz mam 16 i zdarzają mi się one coraz częściej :D

   Usuń
 36. kiedys gdy leżałem w łuzku pomyslałem sobie co mi sie dzis przysni i jako facet mysle sobie dobrze jak by seks i tak sie wlasnie stało drugiej nocy pomyslalem czy dzis mi sie to samo bedzie snioło i tak bylo z tym ze zanim zasnełem pomyslałem z kim oczywiscie udało sie od tej pory nauczyłem snu i nawet sie nie budze od początku wiedząc ze to sen i zauwazyłem ze po wypiciu kilku glebszych mam po kilka snów a zawsze spałem jak susel nie pamietając nawet dnia poprzedniego :P jesli ktos miał podobnie prosze o koment

  OdpowiedzUsuń
 37. mam podobnie jak Ty, jak się napiłem nawet sporo % to ze 3-4 razy miałem świadomy sen. w sumie w życiu miałem go ok 10-12 razy, ale za cholerę nie mogę go wywołać. on się kreuje samoistnie. mogę w nim robić co tylko zechcę, mogę powiedzieć każdemu co ma zrobić, ba nawet nie muszę mówić tylko wystarczy że sobie pomyśle. mogę latać, skakać, mogę stworzyć miasto po którym chodzę w którym nie ma ludzi gdy tylko chcę, mogę wejść do każdego mieszkania w mieście i nikt mnie nie musi nawet zauważyć chyba że tego chcę. z wybudzeniem nie ma problemu, jak chcę to się przebudzam, za minutę potrafię dalej zasnąć i dalej kontynuować sen i tak kilka razy. Parę razy miałem też taki sen 4-5 razy w którym wiedziałem że śnię ale za cholerę nie mogłem się obudzić a próbowałem na siłę, jakby mnie coś z tamtej strony trzymało - było to trochę stresujące szczerze i były to raczej złe sny. chciałbym się nauczyć wprowadzać w taki świadomy sen a nie mieć go raz na jakiś czas ale jak? nic nie pomaga :/

  OdpowiedzUsuń
 38. U mnie sprawa kontrolowania snu wygląda tak.. dawniej za dzieciaka często miałem świadomość podczas snu , że jest to właśnie sen. Nie potrafiłem na zawołanie wyjść-nie pamiętam jak się budziłem. Często też lunatykowałem *robiłem kanapki" , przeżywałem rożne wydarzenia z dnia poprzedniego. Ostatnio zaczyna się to dziać często-a zauważyłem że jest to najczęściej po 2-3 dniach od weekendu-(przeważnie w piątek i sobotę spożywam alkohol) Do tego towarzyszy mi okropne zmęczenie, ból w okolicy skroni promieniujący do tyłu głowy.Nie wiem czy to jest spowodowane nadciśnieniem tętniczym na które się leczę. Wtedy potrafię w wchodzić kilkakrotnie do snu i na zawołanie się budzić-poprzez zamknięcie oczów. Taką czynność potrafię powtórzyć kilkakrotnie. Między takimi próbami idę np się napić wody, czy po prostu załatwić zachciankę fizjologiczną... raz nawet włączałem dyktafon w telefonie. Chciałem zaznaczyć że ten ból "ucieka" po 15-20 minutach po obudzeniu

  OdpowiedzUsuń
 39. Ja cały czas pamiętam jedyny mój kontrolowany sen. Trwał tylko kilkadziesiąt sekund ponieważ przesraszylem się tego. Byłem świadomy tego, że dzieje się tak jak tego chcę i po paru sekundach z wiedza, że kontroluje sen obudziłem się. Raz tylko mi sie to przytrafiło... w tym śnie szedłem tylko obok szkoły z kolegami, a było to dobre 6 lat temu....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sny trwają zwykle 27 sekund, natomiast mózg może ''pominąć'' pewne części snu. Gratuluję ci takiego snu :) Jedyne co miałem ''ponad przeciętną'' snów to LD i minutowy zlepek kilku snów przez którego miałem wrażenie że trwał 2 i pół godziny :D Do tego był śmieszny XD

   Usuń
 40. Siema. Mam jedno pytanie. Co jesli zgine we snie ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic, prawdopodobnie się obudzisz przez nadmiar emocji.

   Usuń
  2. Dokładnie Wodzu, nadmiar emocji. Raz osiągnąłem taki stan koszmarne uczucie, uczucie nicości.Czasami nie mogę wyjść z podziwu jak nasza podświadomość pozwala nam odczuwać takie emocje.

   Usuń
 41. Hej^^ Czytając niektóre komentarze widać, że większość osób ,,zna się na rzeczy". Byłabym naprawdę wdzięczna gdyby ktoś wyjaśnił mi krok po kroku dosłownie i na spokojnie to świadome śnienie. Gdyby ktoś miał czas i chęci prosze o odpowiedź w komentarzach. Podam e-mail,i link do profilu na fb. Dzięki i czekam.

  OdpowiedzUsuń
 42. Hej^^ Czytając niektóre komentarze widać, że większość osób ,,zna się na rzeczy". Byłabym naprawdę wdzięczna gdyby ktoś wyjaśnił mi krok po kroku dosłownie i na spokojnie to świadome śnienie. Gdyby ktoś miał czas i chęci prosze o odpowiedź w komentarzach. Podam e-mail,i link do profilu na fb. Dzięki i czekam.

  OdpowiedzUsuń
 43. Bardzo fajny poradnik;)na pewno spróbuje;)

  OdpowiedzUsuń
 44. hejka ja po przeczytaniu tego kursu 2 tyg temu w pierwsza noc zacząłem snic i tak co noc juz mam sen wyraźny ale nie swiadomy i pamiętam je wszystkie :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 45. Czy sa jakies zagrozenia zwiazane z ld? Czy ze sie np nie mozna z tego obudzic? BO jednaak troche sie tego obawiam ale jednak chce sprobowac tej metody.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. LD tak naprawdę niczym się nie różni od zwykłego snu. Czytałem że podczas jednego i drugiego mózg wytwarza te same fale i zachowuje się tak samo. A nie obudzić się z LD można wtedy, gdy podczas snu ktoś przyjdźe do Twojego domu i Cię zabije. A to chyba mało prawdopodobne, czyż nie? Po prostu nie ma się czego bać :D

   Usuń
 46. Jeszcze jedno pytanie, jjak we snie uswiadomoc sobie ze snisz? Bo tak jakby akcja dzieje sie poza mna czyli nie mam wplywu na to co robie, nie moge pomyslec logicznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to są metody TR (testy rzeczywistości). Przykład taki odemnie: Jak kiedyś cały dzień czytałam o LD to gdy już leżałam i miałam zasypiać to w sumie nie chciałam śnić świadomnie bo bałam się koszmarów i wgl co miałabym wtedy zrobić jak ktoś by mnie gonił ... no ale jak rano się obudziłam to zapamiętałam nawet 2 sny a w nich częściowo miałam świadomość że coś robię co chciałam, a w tym drugim śnie miałam tak, że ktoś mnie szukał i chciał mnie złapać i ja jakoś nagle (świadomie) przypomniałam sobie że mogę sprawdzić czy to sen: nagle spostrzegłam zegarek ( W ŚNIE ZEGARKI ZAWSZE WSZYSTKIE POKAZUJĄ INNĄ GODZINĘ albo nie mają wskazówek a cyfrowe czasem pokazują dziwne znaczki !!!) i tam zmieniały się godziny i jakoś ta osoba co mnie chciała złapać usiadła gdzieś a ja na nią patrzyłam i chciałam świadomie żeby znikła : i znikła a ja ogarnełam że to LD i zapragnełam latać niestety tylko trochę nad podłogą tylko i sie obudziłam :( nie miałam wprawy i wgl. A więc musisz mieć nawyk spoglądania na zegary i chęć dowiadywania sie czy to sen czy real. Ale jest jeszcze kilka sposobów: Przeczytaj Coś
   Zacznij coś czytać, spójrz na coś innego i znów spójrz na to co czytałeś. Jeżeli śnisz, to tekst który czytałeś zmieni się. ; pójrz na swoje ręce i przestudiuj czy nie wyglądają dziwnie,. Spróbuj przetknąć palec przez drugą dłoń.;Spróbuj Lewitować.Tylko spróbuj. We śnie wystarczy że sobie o czymś pomyślisz i to się dzieje. Jeżeli zaczniesz lewitować, to od razu uzyskasz świadomość. ;We śnie włączniki nie działają, a jeżeli działają to zmieniają tylko kolor światła w pomieszczeniu. Jeżeli włącznik nie działa to na pewno śpisz (albo wywaliło korek) ; Włóż palec w lustro albo w ścianę.... w sumie możesz sam prubować wykonywać dziwne rzeczy (tylko nie spacz od razy z balkony czy coś ;) ) których nie byłbyś zrobić w realu ;D Powodzenia i sorki za rozpiskę... może przeczytasz ale to dawno pisałeś. ;)

   Usuń
 47. Miałem sen świadomy, który trwał ok. pół roku (w śnie). Podczas snu czas płynie inaczej i tam pół roku trwało "u nas" 8h. Nie potrafiłem się wybudzić "na zawołanie", więc zacząłem tworzyć własne miasto i tworzyć mieszkańców. W tym śnie normalnie się budziłem i chodziłem spać, nawet trenowałem na siłowni, którą sam stworzyłem (gdyby tylko taka istniała naprawdę.. :D). Myślałem, że to śpiączka czy coś, ale pewnego dnia wpadłem na pomysł stworzenia portalu w moim miasteczku. Przechodząc przez portal mogłeś wejść do świata rzeczywistości. Jak się okazało - zadziałało. Teraz idąc spać pojawiam się w moim zbudowanym miasteczku, jest całkiem spore i codziennie je rozbudowuje. Gdy chce się obudzić, wystarczy, że przejdę przez portal.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może ty lunatykujesz i w plemiona grasz ?

   Usuń
 48. Jeszcze jedna, dość ważna rada. Gdy osiągnie swój cel i po raz pierwszy będziecie mieli sen świadomy zachowajcie spokój! Ja zaczęłam się tak cieszyć że mnie z tego snu "wyrzuciło" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heh, ja miałem to samo. 2 razy miałem świadomy sen i byłem tym faktem tak podjarany, że się zaraz budziłem. Oba sny trwały jakieś 20 sekund.
   Muszę się jakoś postarać uspokoić następnym razem, jeśli będzie mi dane znowu tego doświadczyć :)

   Usuń
 49. Kiedyś w śnie zdałem sobie sprawę z tego że śnię, słyszałem o metodzie wyćwiczonej autosugestii (jeśli patrzy sie na dłonie i powtarza się że to sen, to we śnie patrząc na dłonie przejmiemy kontrole), niestety podczas snu popatrzyłem na dłonie i palce mi się tak wyginały i falowały że się obudziłem ze strachu. Chciałbym świadomie śnić ale chyba jestem za bardzo strachliwy. ;p

  OdpowiedzUsuń
 50. Ja Poczytałem sobie o tym jakąś godzine i poszedłem spać robiłem wszstko według wskazówek. Miałem chyba z 8 snów wszystkie pamiętam a w jednym zastanawiałem się czy jestem w śnie czy to rzeczywistość, nie wiedziałem jak to odróżnić i myślałem że to jest rzeczywistość więc nie poszalałem :<

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Testy TR są bardzo dobre... ja w pierwszym dniu czytania cały dzień o LD już w śnie jakoś mnie olśniło i gdzieś (nie wiem jak) spostrzegłam zegarek i cały czas sie jakoś zmieniały gdziny i jakieś dziwne zworki były i ogarnełam że to sen i że nie muszę sie bać kogoś kto mnie gonił a ten gościu znikł ;)

   Usuń
 51. Od 3 lat umiem przerywać swoje sny(np.kiedy ktoś mnie chce zabić,albo dzieje się coś niebezpiecznego) poprostu zaciskam oczy mowie ze to sen i juz budze sie. Jednak czasem towarzysza temu dziwne zjawiska,skurcze,nie moge otworzyc oczu,dusze sie (nie wiem czy to jeszcze sen czy dzieje sie to naprawde). Dzisiaj przerywalam sen az 4 razy. Dodam,że nigdy nic nie cwiczylam ,ta manipulacja sama przyszla, w dziedzinstwie i czasem teraz moglam robic co chcialam podczas snu. Czy te napady sa normalne co oznaczaja? prosze o odpowiedz aga
  gdy opowiadam o tym znajomym to mnie nie rozumieja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To co opisujesz to prawdopodobnie paraliż senny, częste występowania może być objawem narkolepsji:
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Pora%C5%BCenie_przysenne
   Pozdrawiam.

   Usuń
 52. Pytanko- czy podczas zasypiania można mieć włączoną bardzo cicho muzykę/ wiatrak? Bo ja gdy jest cicho po prostu nie potrafię się odprężyć i zasnąć. Czy to ma wpływ na świadomy sen i go uniemożliwia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma dużego wpływu, może nawet pomóc bo podczas snu narząd słuchu dalej działa, jak robiąc coś we śnie usłyszysz tą muzykę lub wiatrak możesz uzyskać świadomość.

   Usuń
 53. tez bym chcial doda kazdy kto chce swiadomi snic nie moze bac sie "straznika" snow moze byc to cokolwiek przed wczoraj umnie byl to pies ktory sie namnie zucil napoczatku sie przestraszylem i wybudzilem lecz ppochwili zasnolem i znow pies sie namnie zucil wtedy podszedlem do tego spokojnie i byolo si mozecie tez odczuwac uczucie ciezkosc i slyszec dzwieki ktorych nie mozna sie bac i uswiadomic z eto sen a potem mozecie bawic sie lepiej niz w telewizji :D

  OdpowiedzUsuń
 54. Pomocy nie zbyt wiem jak prowadzic DC, i czy jest on bardzo potrzebny??

  OdpowiedzUsuń
 55. Dzisiaj śniąc zorientowalem sie ze to sen. Szedłem przez miasto i trzymałem kartke na której były cyfry zapisane. Za każdym razem gdy na kartke spogladałem były inne. Potem wymyśliłem że może zmienimy na literki i faktycznie pojawiały się literki ABC. W tym momencie dotarło do mnie że coś jest nie halo. Niestety po paru sekundach obudziłem się - utrzymanie się w tym stanie to już wyższa szkoła jazdy.

  Kiedyś się zorientowałem że to sen gdy widziałem traktory rolnicze jeden na drugim i było to mało logiczne.

  Zaczne robić te testy świadomości kilka razy dziennie to jak wejdzie w krew to i zaczne je robic we śnie a wtedy... ^^

  OdpowiedzUsuń
 56. Zazwyczaj pamiętam swoje sny. Ale mam pytanko do was: Gdzieś czytałam, że silniejsze emocje w LD powodują wyrzucenie nas ze snu. Ale jak czytałam wyżej, niektórym się udawało np. z kimś przespać, a to już jest granie na emocjach i to porządnie. Tak, wiem, głównie faceci próbują tego typu rzeczy w LD, ale naprawdę mnie to ciekawi XD Jak to wyćwiczyć, żeby nie wyrzucało ze snu? Dodam, że LD nie trafił mi się ani razu, pomimo dość częstych zwykłych snów i zapamiętywaniu ich ze szczegółami. I jeszcze jedno: Czy ta druga osoba to musi być ktoś, kogo znamy z rzeczywistości, czy może być postacią fikcyjną, bądź kimś, kogo nie znamy osobiście, ale żyje lub żył kiedyś? I czy jeśli już się uda, to ma to jakiś wpływ na nas w rzeczywistości? Bo sen snem, tam hulaj dusza, ale wyżej ktoś pisał, że podziałało to też na niego w świecie realnym.

  OdpowiedzUsuń
 57. Kilka razy osiagalem juz swiadomy sen, oczywiscie przypadkiem i mam pewne pytanie: otoz za kazdym razem kiedy uswiadomie sobie ze snie to mam uczucie duszenia z ktorego nie moge sie wyrwac a pozniej sie budze, czasem w kolejnym snie. I moje pytanie brzmi czy to normalne i czy po tych cwiczeniach mi przejdzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się że to wina czegoś co ja nazywam "złośliwą podświadomością", czyli podświadomie wmawiasz sobie że jak uzyskasz świadomość to zaczniesz się dusić i tak dzieje się naprawdę, jest to dość trudne do przełamania. Miałem jakiś czas temu takie coś, że po uzyskania świadomości mimowolnie myślałem sobie "cholera, pewnie zaraz się obudzę" i zaraz potem mnie wyrzucało ze snu. Wszystko zależy od nastawienia i tego co oczekujesz, nawet podświadomie. Jeśli podczas duszenia nie możesz się ruszyć, otworzyć oczu i czujesz niepokój to może być to też po prostu paraliż senny.

   Usuń
 58. Ja mam 15 lat i świadomych snów już troszkę miałam choć niestety ostatni był około pół roku temu. Nie robiłam żadnych ćwiczeń bo nie wiedziałam jak to działa, jako że miałam to kilka razy nie byłam przerażona, ani nic z tych rzeczy, wiedziałam że to u mnie normalne i że się zdarza. Jednak coraz rzadziej, jak pisałam powyżej ostatni był dość dawno temu. Nigdy nie doświadczyłam czegoś takiego jak piszą tutaj nie którzy że gdy zorientowali się że śnią to od razu się wybudzali. Ja po prostu stałam w śnie(stworzonym przez moją wyobraźnie świecie) i po namyśle wiedziałam że to sen i tyle, "skoro to sen to mogę robić co chce"-tak myślę za każdym razem. Kiedyś nawet udało mi się zapanować na otoczeniem i zmieniać go jak chciałam. Jeśli ktoś jeszcze nie przeżył tego to mówię wam szczerze że to jest przepiękne uczucie i ja jako że jestem artystką (dużo rysuję) mam dużą wyobraźnie i wierzcie mi że nigdy nie potrzebowałam takich sprawdzać czy to na prawdę sen bo gdy za oknem widzicie biegnącą zebrę (raz tak miałam :)) to wiecie że to nie jest rzeczywistość bo ten świat ze snu się różni od normalnego przynajmniej u mnie są takie odpały :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 59. Mam takie pytanie? Czy podczas świadomego snu możemy się czegoś nauczyć co będziemy mogli wykorzystać podczas normalnego życia(na jawie)?
  Np jakiegoś języka lub jakiejś innej umiejętności?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanów się, co mówisz... Jak masz się nauczyć języka, którego nie znasz, skoro sen jest kreowany przez Twój mózg? Co do innych "umiejętności" - częściowo pewnie można. Mózg symuluje wykonywanie tej czynności jak najlepiej umie, więc może to być swego rodzaju trening. Nie ma on jednak wiele wspólnego z prawdziwym treningiem.

   Usuń
 60. Tak, masz racje mi chodziło bardziej o to czy możemy to doskonalić, utrwalać? Np. słyszeliśmy kiedyś piosenkę lub znaliśmy ją na pamięć, Teraz chcielibyśmy sobie ją przypomnieć lub utrwalić podczas snu. Albo tu na swoim przykładzie kiedyś bardzo dobrze mówiłem po rosyjsku, przez ponad dwa lata nie używałem tego języka i sporo zapomniałem i czy da się jakoś te informacje odświeżyć podczas snu. Skoro możemy porozmawiać podobno z sobą z poprzedniego wcielenia, możemy "odtwarzać" miejsca które widzieliśmy raz czy dwa razy w życiu, to myślę że takie coś w jakiś sposób też by było możliwe.

  Proszę tu o odpowiedź osoby które już od jakiegoś czasu potrafią już "świadomie śnić" Ja osobiście już od półtora tygodnia staram się postępować według tego poradnika i tak jak wcześniej praktycznie nigdy nie pamiętałem swoich snów teraz z każdej nocy mam co najmniej 1 nowy wpis w DS.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podczas LD możemy wyciągnąć na wierzch rzeczy których wydaje nam się że nie pamiętamy, one nadal siedzą gdzieś tam w pamięci. Możesz przypomnieć sobie język rozmawiając np. z wyimaginowanym nauczycielem.

   Usuń
 61. Jakie jest prawdopodobieństwo przejścia z LD do OOBE. Bo tego drugiego za bardzo bym nie chciał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. LD i OOBE jest tym samym stanem, nie ma żadnego wychodzenia poza ciało, wszystko dzieje się tylko i wyłącznie w naszej głowie. Nawet fale mózgowe przy obu przypadkach są takie same, kwestia nazewnictwa i interpretacji tego czego doświadczamy.

   Usuń
 62. czy są skutki uboczne takich snów? czy podczas takich snów, możliwe jest robienie tego w rzeczywistości(np. lunatykowanie)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli normalnie nie lunatykujesz to podczas LD też nie będziesz tego robił.

   Usuń
 63. Jedyny sen (a może koszmar) jaki pamiętam jest taki: Zasypiam, nagle pojawiam się w lesie i biegnę, przez chwilę jestem zdezorientowany ale nie mogę przestać biec. Nagle uświadamiam sobie że mam na sobie płaszcz z kapturem, w prawej ręce, która jest zakrwawiona trzymam miecz, cały we krwi, a na plecach niosę łuk i strzały. Patrzę za siebie, a tam widzę goniących mnie jeźdźców z łukami. Nagle pojawia się deszcz. Biegnę i biegnę. Nagle uświadamiam sobie że dostałem strzałą w brzuch ale dalej biegnę, potem jeszcze raz ale wtedy upadam. Widzę krew i czarną przestrzeń. I nagle się budzę. Ktoś mi powie co to mogło znaczyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sen jak sen, nikt go nie zinterpretuje lepiej od Ciebie. Wszystkie senniki i inne podobne rzeczy to zwykłe bzdury. Łap bardziej psychologiczne spojrzenie na takie sny z mojego drugiego bloga:
   http://niewyjasnione.blog.onet.pl/2007/10/29/ratunku-ktos-mnie-gonisen/

   Usuń
 64. od zawsze wszyscy kojarzą mnie z dziwnymi snami
  po pierwsze: umiem zasnąć "na zawołanie", nawet gdy nie jestem śpiąca, to i tak potrafię (nie umiem tego wytłumaczyć dokładnie) tak "wejść" do mózgu, że i tak zasypiam
  po drugie: prawie zawsze pamiętam swoje sny i to ze szczegółami, nawet jesli nie rano, to później i tak nagle sobie przypominam, poza tym moje sny sa naprawdę dziwne
  po trzecie: zawsze umiałam wybudzić się z niechcianego snu, po prostu mówiąc sobie "to sen, chce się obudzić"
  i po czwarte: gdy przed snem intensywnie pomyśle, że chciałabym mieć sen o czymś konkretnym, to najczęściej tak jest
  wydaje mi się również, że czasem miewam świadome sny, bo robie wszystko, co chce, ale nie zdaje sobie z tego do końca sprawe. czy sądzicie, że te czynniki wpłyną na to, że szybko sobie wyćwicze LD?:)

  OdpowiedzUsuń
 65. poprzedni komentarz, jak można zauważyć pisałam wczoraj, a dzisiaj po południu mi się udało! wiem, że to zapewne było przypadkowe i musze jeszcze dużo ćwiczyć, żeby udało się znowu, ale po prostu przed snem powtarzałam sobie, żebym sprawdziła dłonie (tak jak patrzyłam na nie kilkanaście razu przez cały dzień), gdy tylko zasnęłam śniło mi się, że jestem w jakimś pokoju, więc podniosłam ręce, które zaczęły falować i tak jakby krzyczeć, więc zrozumiałam, że to sen. aby to potwierdzić podeszłam do włącznika światła i kilka razy go naciskałam, ale dalej w pokoju panowała ciemność. potem zaczęłam robić wszystko, na co tylko miałam ochote. wspaniałe uczucie, będe ćwiczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 66. Heh, to ja już od jakiegoś miesiąca zacząłem interesować się świadomymi snami. Stosowanie różnych technik narazie poskutkowało tym że zapamiętuję prawię że każdy sen ( wcześniej tegl nie potrafiłem) i wyćwiczyło mi pamięć. Momentami mawet zacząłem spvke zdawać sprawę i nawet raz miałem nad nim chwilową kontrolę ale to było już dość dawno temu zanim zacząłem się tym interesować. Jak myślicię czy to zwiększa moje szanse na LD ? Ostatnio nawet udało mi się prawie przejść bezpośrednio z jawy do snu ale coś poszło nie tak i nic z tego nie wyszło.

  OdpowiedzUsuń
 67. Kiedyś kilka razy miałam coś takiego że pływam pod wodą i normalnie pod nią oddycham. Zastanawiałam się po obudzeniu jak to możliwe. Myślałam sobie, skoro umiem oddychać pod wodą to spróbuję np. podczas kąpieli czy na basenie hehe, bo byłam przekonana że umiem to robić!!!!! Oczywiście myślałam tak tylko po przebudzeniu, ale nigdy nie próbowałam "poza snem". Latanie też miałam. Normalnie fruwałam np. po swoim mieszkaniu i kontrolowałam to. Odlot!!!! :D To wyszło samo z siebie, nawet nie wiedziałam że jest coś takiego jak świadomy sen...

  OdpowiedzUsuń
 68. O kurcze, ale by było super jakby mi się udało, dzisiaj zaczynam ! :D

  OdpowiedzUsuń
 69. No to jedziemy. Spróbuję dzisiaj po raz pierwszy, jestem ciekawa czy się uda. Mam kilka pytań. Czy jeśli się śpi przykładowo 4 czy 5h to może się niemieć LD ze względu na krótki czas snu? Czy w LD odczuwa się bodźce typu dotyku i odczuć fizycznych, czy tylko widzimy 'obraz'? Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Im krócej się śpi tym mniejsza szansa na LD, ale nie wyklucza go całkowicie. Największą szanse na uzyskanie świadomości mamy jak jesteśmy wypoczęci, czyli nad ranem lub podczas dziennej drzemki. Podczas świadomego snu działają wszystkie zmysły - wzrok, słuch, węch, dotyk i smak, a intensywność doznań zależy od poziomu świadomości.

   Usuń
 70. Ja mam od dłuższego czasu świadome sny i sam je opanowałem :-)

  OdpowiedzUsuń
 71. Od dzis prowadze DS
  kiedys z bratem prubowalismymiec swiadomy sen mowilismy sobie ze bedziemy mogli robic wszystko moj brat mowil:to sie nieuda to niemorzliwe ami wlasnie tej nocy z niewiadomych przyczyn przysnil mi sie w 100% swiadomy sen normalnie KOPARA MI OPADLA pomyslałłem sobie ze chcialbym odpowiedzi na jutrzejszy test z fizyki i NIEMAM POJECIA JAKIM CUDEM ODPOWIEDZI BYLY TAKIE SAME JAK W SNIE normalnie nie uwierzylem(takzwany proroczy sen)really

  OdpowiedzUsuń
 72. Około godziny temu zadałam sobie pytanie "Kiedy śnimy ?" i na moje szczęście pierwsza strona którą otworzyłam dotyczyła LD . Bardzo chciałabym coś takiego przeżyć. Ale mam pytanie co do tego dziennika. Jak taki wpis powinien wyglądać coś w stylu "Dziś śniło mis się że... itd." ? Na innej stronie czytałam że po obudzeniu się powinniśmy zapisać tylko ogólne informacje a dopiero wieczorem przed pójściem spać dopisać wszystkie szczegóły. I gdybym opanowała już świadome sny mogłabym sobie wyobrazić że np. spotykam się z One direction albo że śpiewam moje piosenki na koncertach przed tysiącami ludzi ?

  OdpowiedzUsuń
 73. Należy wpisać cały sen od razu po przebudzeniu (nawet w środku nocy) z jak najwiekszą ilością szczegółów.

  OdpowiedzUsuń
 74. Ja pare razy miałem taki sen (bez poradnika) i cały czas czułem ci się dzieje w rzeczywistości i co w śnie.
  Dzisiaj zobacze może sie uda ;d

  OdpowiedzUsuń
 75. witam bardzo ciekawy blog, z tematem istnienia możliwości nauczenia się czy raczej zwiększenia częstotliwość ld miałem styczność ok 6 lat temu w liceum 2 znajomych mocno się tym interesowało po czym przestali na skutek jakiś częstych mar nocnych, co do mojej skromnej osoby sny świadome występują u mnie z różna częstotliwością kilka razy do roku do kilkunastu często mnie wyrzuca z takiego snu, na moje nieszczęście pamiętam większość snów bardzo dokładnie także sny z dzieciństwa w przeważającej liczbę te złe sny, jestem sceptyczny raczej co do przewidywania przyszłości ze snu aczkolwiek posiadam pewien specyficzny sen który poprzedza jakieś przykre zdarzenia być może sama świadomość na skutek czynników zewnętrznych uzmysławia to w snach w każdym razie sprawdza się to niestety w 90% tych przypadków, bardzo bym chciał zwiększyć kontrole w świadomym śnie oraz ich częstotliwość, niestety posiadam pewne obawy co do występowania koszmarów mar czy halucynacji które przeżyłem już 2 krotnie na tyle silne iż rzucałem przedmiotami w postać w pokoju czy uderzałem ręka w ścianę ze skutkami urazowymi, co ciekawe przeżyłem coś w rodzaju snu kiedy to ku zdziwieniu brata i pełnej mojej świadomości zacząłem wyrzucać pościel przez okno a zapytany co robię odpowiedziałem mu że grila..... stad moje obawy do pogorszenia tych odpałów...

  OdpowiedzUsuń
 76. witam bardzo ciekawy blog, z tematem istnienia możliwości nauczenia się czy raczej zwiększenia częstotliwość ld miałem styczność ok 6 lat temu w liceum 2 znajomych mocno się tym interesowało po czym przestali na skutek jakiś częstych mar nocnych, co do mojej skromnej osoby sny świadome występują u mnie z różna częstotliwością kilka razy do roku do kilkunastu często mnie wyrzuca z takiego snu, na moje nieszczęście pamiętam większość snów bardzo dokładnie także sny z dzieciństwa w przeważającej liczbę te złe sny, jestem sceptyczny raczej co do przewidywania przyszłości ze snu aczkolwiek posiadam pewien specyficzny sen który poprzedza jakieś przykre zdarzenia być może sama świadomość na skutek czynników zewnętrznych uzmysławia to w snach w każdym razie sprawdza się to niestety w 90% tych przypadków, bardzo bym chciał zwiększyć kontrole w świadomym śnie oraz ich częstotliwość, niestety posiadam pewne obawy co do występowania koszmarów mar czy halucynacji które przeżyłem już 2 krotnie na tyle silne iż rzucałem przedmiotami w postać w pokoju czy uderzałem ręka w ścianę ze skutkami urazowymi, co ciekawe przeżyłem coś w rodzaju snu kiedy to ku zdziwieniu brata i pełnej mojej świadomości zacząłem wyrzucać pościel przez okno a zapytany co robię odpowiedziałem mu że grila..... stad moje obawy do pogorszenia tych odpałów...

  OdpowiedzUsuń
 77. Mi się też parę razy zdarzyło mieć tak jakby pół świadomy sen tzn. Odczuwałem emocje np. strach jak bałem się wyskoczyć z okna i wzlecieć chociaż już to robiłem ale czułem się tak jakbym był obserwatorem a czasem i uczestnikiem. Czy coś podobnego jak pół świadomość się już komuś zdarzyła chociaż nigdy nie próbowałem uczyć się świadomego snu tylko od niedawna zacząłem o tym czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 78. Ja miałem LD , ale tylko chwilowy jakiś wybuch XD

  OdpowiedzUsuń
 79. Jak ktoś się zna na tym i dzięki temu udało mu się niech ze mną popisze SMS, ja się trochę dopytam i tak dalej oto mój numer. 798750569 Orange
  Nie róbcie sobie żartów tylko piszcie o tym co chce, proszę.

  OdpowiedzUsuń
 80. Mam strasznie głupi problem. Nawet jak w śnie mam świadomość, że śpię, to i tak nie dzieję się to co chcę, żeby się działo, tylko dalej normalny sen. Np. jak chcę, żeby szyba się rozwaliła, to dalej stoi cała. Wie ktoś czym to jest spowodowane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam, że gdy śnisz świadomie jest możliwość abyś nie mógł kontrolować w pełni swojego snu, bo twój mózg jest przekonany, że jest to nie możliwe. Musisz się tego nauczyć poczytaj o tym w internecie ^^

   Usuń
 81. Ja dziś miałem swój pierwszy świadomy sen. A dowiedziałem się o tych snach zaledwie 2 tygodnie temu. Najlepsze, że osoba we śnie powiedziała mi że coś dzieje się tak jak teraz to jest sen, po czym szybko spojrzałem na dłoń ( test rzeczywistości ) i widziałem wewnątrz kości jak w prześwietleniu RTG. Od razu poczułem dziwnie coś w głowie ( tka jakbym czuł coś dziwnego w mózgu czy coś, ciężko to opisać bo czułem to pierwszy raz ). Od razu "usunąłem' postacie ze snu, rozświetliłem latarnie na ulicy i chciałem lecieć. Udało się i leciałem jakieś 5-10 cm nad ziemią, jak chciałem przyśpieszyć to kosztowało mnie to strasznie dużo wysiłku a efekt mizerny. Obudziłem się poszedłem do WC po powrocie do łóżka i ponownym zaśnięciu od razu zrobiłem test rzeczywistości w nowym śnie i zorientowałem się, że to sen. Przywołałem sobie konkretnych ludzi z którymi chciałem sobie porozmawiać ( aktorzy z USA :) ) Byłem świadomy też tego co to znaczy "utrzymać sen" czyli tak żeby się jeszcze nie budzić. Ogólnie jestem zdziwiony, że miałem świadomy sen tak szybko a najlepsze, że przez święta nie robiłem w ogóle testów rzeczywistości tylko zwyczajnie przypominałem sobie co mi się śniło.Uczucie jest fantastyczne jesteś Panem świata i robisz co chcesz bo i tak wiesz, że to sen i nie będzie konsekwencji. Ostatnio bardzo mało sypiałem i byłem zmęczony a dziś czuje się w sobie dużą siłę i zero zmęczenia, także przez taki sen dużo wypocząłem. czekam na kolejne i życzę wszystkim żeby śnili świadomie bo uczucie jest świetne.
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 82. Chcecie mieć świadomy sen.Oto sposob:
  nastawcie budzik na godzine 3:00 kojarzysz sen jaki ci sie snił i wmawiasz sobie 20 razy :
  to sen , jestes panem snu i mozesz robic co ci sie podoba!!!
  To działa uwierzcie !!

  OdpowiedzUsuń
 83. Ja pamiętam, jak jakiś miesiąc temu miałem świadomy sen. Byłem przed furtką do domu mojej babci i tam na chodniku przy ulicy postanowiłem pobawić się grawitacją... To było doskonałe. Najpierw ją zmniejszyłem i mogłem lekko podskakiwać na wysokość 8-10 metrów. Spadało się nieco wolniej... jak na Marsie X3. Później przywróciłem grawitacji ustawienia DEFAULT XD, a chwilę po tym chciałem sprawdzić, co będzie, gdy ją zwiększę kilkakrotnie. Było dziwnie, jakby mi spacja w ogóle nie działała XD. A ludzie tak ciężko chodzili i się dziwili "co jest cholera!?" XD. Chodzili jak pod wodą... :] to jest dopiero moc... A niedawno miałem też dwa sny Ultra HD. Grafa taka dokładna i ta przestrzeń... Brak mi słów, żeby to opisać. Jak potężny jest ludzki mózg... Znacznie potężniejszy od najnowszych procesorów. Doskonałe, ale przy medytacji zawsze kończę po 20-22minutach... Muszę to przedłużyć. Pozdrawiam wszystkich!

  OdpowiedzUsuń
 84. Czy świadome śnienie jest bezpieczne ? Bo słyszałam że śniąc świadomie można dostać paraliżu ?

  OdpowiedzUsuń
 85. Paraliz miala moja siostra xd a to nic innego jak nie wybudxzenie sie ciala ze snu :) wiec nie przejmuj sie i idz dalej spac a prawie na 100% bedziesz mial LD.
  Ja dzisiaj mialem sen ze odkrecam kran a z rury pod sufitem zaczyna leciec woda xd ale dalej nie osiagnalem swiadomosci :(

  OdpowiedzUsuń
 86. Ja również miałam świadome sny. Pamiętałam je, robiłam co chciałam. Posiadam jeszcze jedną charakterystyczną cechę. Gdy mam koszmar, potrafię się z niego SPECJALNIE wybudzić. Nie uczyłam się tego, przychodziło mi to naturalnie. Czy to oznacza, że mam większe szanse na ciągłe świadome sny? Moja koleżanka codziennie ma świadome sny. Może w nich "tworzyć" swój świat. Powiedziała:"Myślę, że chcę mieć w pewnym miejscu drzewo, a ono się pojawia". Czy Wy macie podobne sytuacje do mojej koleżanki?

  OdpowiedzUsuń
 87. Ja również miałam świadome sny. Gdy śnią mi się koszmary potrafię SPECJALNIE wybudzić się z nich. Nie prowadziłam żadnych ćwiczeń. Wszystko przychodziło mi naturalnie. Czy to oznacza, że mam większe szanse na świadome sny? Moja koleżanka również posiada takie, lecz każdej nocy. Powiedziała:"Pomyślę, że chcę, aby w danym miejscu powstało drzewo, a ono za chwilę się tam pojawia." Czy takie "funkcje", jak mojej koleżanki wchodzą w "ograniczenia" świadomego snu?

  OdpowiedzUsuń
 88. Dość często miewam świadome sny i przychodzi mi to całkiem naturalnie. Oczywiście nie zdarza się to co noc, ale kilka razy w miesiącu. Orientuję się, że to sen, kiedy np zaczynam prowadzić samochód (nie posiadam prawa jazdy), lub śni mi się coś niedorzecznego np latanie, wtedy mogę tak latać całą noc :) Myślę, że wyćwiczyłam to sama, ponieważ śnie dużo i zawsze pamiętam moje sny. Zaczęłam je zapamiętywać, ponieważ były dla mnie natchnieniem do rysunków i pomysłami na komiksy :) Czasem śni mi się normalnie cały film. Często gdy przyśni mi się koszmar i obudzę się przez niego w nocy, to zamykam oczy, uspakajam się, przypominam sobie cały zły sen i wymyślam alternatywne zakończenie zasypiając ponownie. Czy osiągnięcie codziennego świadomego snu wymaga spania o stałych porach? Przy dwójce małych dzieci śpię aktualnie gdzie i kiedy się da, więc nie wiem, czy mam szanse opanować tą sztukę lepiej...

  OdpowiedzUsuń
 89. Jeszcze jedno pytanko. Czy to prawda, że zapominamy sny w momencie kiedy spojrzymy w okno? Kiedyś gdzieś to przeczytałam i zawsze po przebudzeniu unikam spoglądania w jego stronę zanim nie przypomnę sobie całego snu :) Nie wiem czy coś w tym jest, czy zachowuje się jak nienormalna przez głupotę przeczytaną kilkanaście lat temu. Z drugiej strony jeśli tak się przyzwyczaiłam to gdy teraz zacznę patrzeć na okno może zacznę też zapominać sny?

  OdpowiedzUsuń
 90. Mój świadomy sen był to koszmar, Jason z chorroru pt. ''Piątek 13-go'' który właśnie tego wieczoru oglądałam, nie mam pojęcia jak ale po prostu wiedziałam że śnię postanowiłam się... obudzić. Udało się, ale mogłam pomyśleć o czymś innym jednak wtedy nie zagłębiałam się w temacie świadomego snu i nie wiedziałam że mogę tam robić co chcę :( A teraz próbuję to nadrobić, dzisiaj pirwszy raz będę próbowała, życzcie powodzenia. Zdrówka :)

  OdpowiedzUsuń
 91. moja historia była zupełnie inna od wszystkich.. byłam pewna że właśnie jestem we śnie, stałam na środku swojego pokoju postanowiłam przebiec przez ścianę, więc wzięłam rozbieg z nadzieją że mi się to uda lecz, niestety. uderzyłam głową o ścianę.... efekt był taki że złamałam nos;/ przez tą sytuację trochę się zniechęciłam lecz nadal będę próbowała. Pozdrawiam Julka :)))

  OdpowiedzUsuń
 92. Powiem wam że raz chciałem wyskoczyć przez okno we śnie w jakimś domu którego nie znałem ale jakieś osoby mnie powstrzymywaly i bylem świadomy tego wszystkiego i nagle ciemność gdy się obudzilem kumpel powiedzial ze więcej ze mną nie jara bo prawie przez okno wyskoczylem krzycząc teraz będę latać UWAGA!! Nie mieszajcie świadomych snow z paleniem :D to się może źle skączyć. Pzdr. Mixer.

  OdpowiedzUsuń
 93. Miałem taki sen raz w życiu, jak byłem w 3. klasie podstawówki. Śniła mi się apokalipsa zombie i innych stworów, akcja działa się w moim mieście, zwłaszcza na cmentarzu, to było super! Byłem w oddziale specjalnym, razem z kolegami z klasy i innymi, których nie znałem. Jednego gościa jakaś ośmiornica, co wylazła z ziemi obdarła ze skóry. Myślałem, że ten sen był prawdziwy, potem w szkole kolega, który zginął był, a nawet miał skórę. Najdziwniejsze jednak było to, że dziura, którą wydrążyła ośmiornica tuż obok cmentarza była na swoim miejscu. Jeszcze bardziej się zdziwiłem, gdy jak zmieniłem szkołę w 4. klasie, to ci koledzy z oddziału ze snu byli w mojej nowej szkole nowymi kolegami z klasy.

  OdpowiedzUsuń
 94. Cześć. :)
  Zdarzyło mi sie miec dużo razy LD niestety kiedy za bardzo sie tym ciesze i rozpiera mnie szczęścia że mi sie udało wtedy sie budze. Tak ze taka rada : zachowajcie spokój. nie myslcie o tym że możecie zrobić wszystko nie ekscytujcie sie tak tym bo wtedy poprostu sie obudzicie. Moim pierwszym ld był takisen że szłam ulicą poprostu i bardzo dobrze znałam tą droge , szłam koło kościoła i zauważyłam koło niego wielkie drzewo w miejscu gdzie kiedyś był pień po nim . Odrazu pomyslałam że to sen i wyspinałąm sie na kościół, żuciłam sie z niego i zaczęłam latać . na początku wcale nie latałam tylko spadałam w dół, doleciałam już prawie do drogi i prawie walłam twarzą o asfalt aż nagle pomysłałam że chce latać! i wtedy jakaś siła poprostu zachamowała i skręciła w góre. potem swobodnie latałam. ale przez to że niemiałam pomysłów na rozwijanie tego snu obudziłam sie. bo w pewnym momencie przestałam latać i stałam i myślałam co teraz robić . Tak że nie polecam mysleć trzeba mieć zaplanowane co chce sie robić bo inaczej wywali cie ze snu.

  OdpowiedzUsuń
 95. Pierwszy raz slysze o swiadomym snie.
  Nie wiem czemu, ale ja zawsze podczas snu
  wiem ze snie. Tak mam, a nigdy się nie staram.

  OdpowiedzUsuń
 96. Ja nie miałem świadomego snu.Ale coś ale pół świadomy.Czasami widziałem świat moimi oczami a nie raz jak ujęcia w filmie.Jakaś sceneria potem wbiegają bohaterowie i tak dalej.Raz tak raz tak.Sen pamiętam całyyy do dziś.Jeden z moich ulubionych jednak go tu nie opiszę, ponieważ musielibyście oglądać jedno anime.Powiem tyle były postacie normalne ludzkie i te z anime.Cała akcja była osadzona w normalnym świecie,ale miejscach w których nie byłem :o Po przebudzeniu(normalnie od budzika)pamiętałem wszystko i pamiętam do dziś.I coś mi tam nie zgrzytało.Mianowicie w anime było inaczej niż w moim śnie.Ja byłem tam uczestnikiem i zmieniłem bieg wydarzeń.Lecz nie świadomie.Nie miałem pojęcia,że to sen.Dlatego nie wykonałem TR.Byłem i jestem tak na siebie zły.Taki idealny po prostu sen na pierwszy świadomy i nie dotarło do mnie,że to nie jest real.A używałem jeszcze umiejętności z tego anime!PORAŻKA!

  OdpowiedzUsuń
 97. Mogę się założyć że ktoś mając świadomy sen poszedł bzykać koleżanki :D

  OdpowiedzUsuń
 98. Medytacja, ćwiczenia fizyczne, świadomy sen... Do dzieła!

  OdpowiedzUsuń
 99. Jako dziecko prawie każdej nocy przez kilka lat miałam świadome sny, a raczej ich próby. Podczas snu zdawałam sobie sprawę z tego, że to nierealne, ale po uświadomieniu sobie, że mogę robić co chce, zostawałam przenoszona do dziwnego pomieszczenia, w którym mnie budzono.

  Ostatnio tego typu sny powróciły, ale nie mogę się rozbudzić. Słyszę czyjś głos odliczający czas i gdy dochodzi do liczby 3 czuję nieustający, okropny ból głowy, który towarzyszy mi również po przebudzeniu. Orientujecie się czy można z tym coś zrobić? To zaczyna mnie przerażać.

  OdpowiedzUsuń
 100. Witam. Chcialbym sie dowiedziec czy dostajac orgazmu w tym swiadomym snie, bede go mial w rzeczywistosci? Chodzi mi o np. Podczas snu dostaje i bam do luzka. Z gory dzieki ;)

  OdpowiedzUsuń
 101. Ja mialem swiadomy sen przez to ze calą noc nie spalem i nad ranem zasnęlem i odrazu swiadomie snilem i pierwszym razem mnie wrzucilo w jakiś wir potem sprubowalem jeszcze raz i mi sie udalo bo sie uspokoilem ale nie chcialem nic robic bo nie mialem pewnosci czy to jaa czy sen ...teraz codziennie mam swiadome sny tyle ze krutkie musze pocwiczyc

  OdpowiedzUsuń
 102. Hey ja miala kiedys taki sen dziwny... Bylam w mojej szkole ale wygladala jak Hogwart ale dziwnie to zaakceptowalam... W sali od przyrody z terrarium wyszedl waz. Moja wychowawczyni zaczela panikowac. Powedzialam jej
  -spokojnie to tylko sen wiec nikomu nic sie nie stanie :)

  nie wiem jak ten sen zrozumiec skoro powiedzialam ze to sen oznacza to ze wiedzialam ze fo sen wiec dlaczego nie czulam w nim ze moge go kontrolowac? 0-0

  OdpowiedzUsuń
 103. Od pewnego czasu moje życie stało się bardzo monotonne. Wtedy przypomniałem sobie o świadomych snach. Myślę że to coś zmieni w moim życiu �� Gdy tak sobie usiadłem i pomyślałem o moich snach to przypominało mi się wiele takich które prawie były świadomie - ale albo je zapominałem albo po prostu przepieprzałem na głupoty nie będąc świadomym w jakim jestem stanie. Gdy byłem dzieckiem często miałem jeden podobny sen: płynąłem łódką po jeziorze w kanionie wraz z piratem hakiem, a gdy przepływaliśmy pod takim skalistym sklepieniem, widziałem oko skierowane na mnie - i wtedy się budziłen. To chyba najstarszy sen jaki pamiętam. Kiedyś miałem nawet sen dwuczęściowy - w pierwszej części uciekałem z kopalni razem z moim tatą takim wagonikiem a w drugiej wychodziliśmy z wagoników i jechaliśmy do domu z dóżych kamieni. Również w moich snach przewijały się motywy Szybkiego biegania z głową przy ziemi (taka torpeda), lewitowania po podskoczeniu i skupieniu oraz strasznego spowolnienia ( chcę biec ale nie mogę i czuję fizyczny dyskomfort). A od jakiegoś czasu nie pamiętam żadnych snów. I właśnie to mnie wkórza - Idę spać, budzę się, idę do szkoły, wracam, odrabiam lekcje robię coś na komputerze, zasypiam i.... Nic! Dalej to samo i to samo i tak w kółko. Bardzo bym chciał móc wyszaleć się we śnie a potem na luzie rozpocząć nowy dzień.

  OdpowiedzUsuń
 104. Siema.2 tygodnie temu miałem pierwszy świadomy sen. Jestem na drzewie i nagle uświadamiam sobie że to sen, mówię: Jestem we śnie? po chwili się budzę nawet nie zdążyłem nic zrobic , ale po obudzeniu czuję że mam w sobie pozytywną energie i jestem szczęśliwy. szkoda że nie mogłem nic zrobic i że był taki krótki(5 sekund).

  OdpowiedzUsuń
 105. Moje sny są nieco... inne. W snach jestem zawsze o skrzydłach. Ale ostatnio sny zaczęły się robić inne. Mam te stadium, że jestem uczestnikiem wydarzeń, ale nie mam ogólnie na nic wpływu. Jestem osobą, jak w prawdziwym świecie. Sny są zawsze wyraźne i piękne. Tak piękne, że mam ochotę się nie obudzić. Tylko nie mam gwarancji, że będę miała ten sam sen, albo, że w ogóle będę go miała. Przez sny mam inną osobowość, poznaję mnóstwo fajnych ludzi i tzw. "ideałów". Chodzi oczywiście o chłopaków, jakich już nie ma na tym świecie :) Moje sny mają SMAK. I taak większość tego nie rozumie, ale woda zawsze jest turkusowa, pyszna i ciepła, powietrze zawsze rześkie. No i jest jeszcze Napój. W śnie piję go od czasu do czasu, kiedy czuję, że tracę siły. Jest w najróżniejszych kolorach, czasami je zmienia. Jest słodki i przepyszny. Ostatnio jakaś dziewczyna mówiła mi,że jest z jakiegoś owocu, którego nazwy już nie pamiętam. Jest tak chorobliwie pyszny, że po obudzeniu się, ie tylko czułam jego smak, ale przez cały dzień wszystko, co jadłam, wydawało się mdłe, gorzkie i bez wyrazu. W snach zawsze nie ma tego, o czym chciałabym snić, tylko to, co faktycznie tam jest. Nie pozwalają mi pić napoju ciągle, bo według mędrca w nadmiarze może mi zaszkodzić. Codziennie zadaję sobie pytanie: Co jeśli sen to po prostu trafienie do innego świata? Czy mogę dostać odpowiedź na to pytanie?

  OdpowiedzUsuń
 106. hej! mam małą rade dotycząca testów rzeczywiastości spróbujcie liczyc palce u rąk ja często w snach mam 6, lub wiecej . Nad zapanowaniem snu pomaga mi gniew lub strach gdy np ktoś goni mnie przez las nagle mysle że jestem szybsza i zaczynam zyskiwac przewage w końcu zaczynam lecieć . Ostanio przed waznym meczem w kosza caly sen ćwiczylam rzuty (uwieżcie dużo pomogło). !!!!!! :) ♥

  OdpowiedzUsuń
 107. Witam,mam pytanie do tych co próbowali świadomego snu.Czy każdemu zdarzał się paraliż senny?Czytałem,że przy tym czuje się zło,lęk;towarzyszą halucynacje(np.kosmici operujący nad Twoim ciałem,co by było ostatnią rzeczą którą bym chciał). Czy też może da się tego uniknąć i bawić się kontrolą snu?

  OdpowiedzUsuń
 108. Jak byłam małym dzieckiem to często miałam świadome sny o tym, że latam. Wtedy nie zdawałam sobie z tego sprawy. Już od dawna chciałam jeszcze raz przeżyć coś takiego. Dzięki za informacje jak to zrobić :> Trzymajcie za mnie kciuki.

  OdpowiedzUsuń
 109. Pamiętam jak byłam mała coraz częściej miałam świadome sny. Zawsze sobie przypominałam, że to sen. Najczęściej śniłam jak latałam, a potem przypomniałam sobie, że to sen i jest nie świadomy. Pewnie nie wiedziałam co to świadomy sen dopiero chwilę temu uświadomiłam sobie, że sterowałam snami, ale jak to robiłam? Pewnie dzięki tym radami nadal będę się cieszyć z tego.

  PS. Już nawet przypomniałam sobie dzisiejszy sen^-^ Wcześniej sobie nie przypominałam snów... Ale teraz wiem, że są takie dziwne-.- O.o

  OdpowiedzUsuń
 110. siema Wodzu.
  Pytanie odnośnie dream herb, nie czytałem wszystkich komentarzy i nie wiem czy ktoś już pytał, jeśli powtarzam pytanie to z góry przepraszam.
  Ale czy ktoś z tu obecnych testował, a jeśli tak to z jakim skutkiem dream herb czyli Calea Zacatechichi?
  ziaro

  OdpowiedzUsuń
 111. A czy przez świadome sny można sie uczyć? Na przykład matmy xD

  OdpowiedzUsuń
 112. Pytanie do osob ktore bez wiekszych problemow osiagaja swiadomy sen.
  Czy jezeli juz wiesz ze jestes we snie, kontrolujesz to co sie dzieje to jest mozliwosc zasnąć jeszcze raz tym samym uzyskujac sen we snie?

  A tak z innej beczki to o czym piszecie wyglada jak w incepcji.

  OdpowiedzUsuń
 113. Witam. Ostatnio (od wczoraj) zaczęły interesować mnie sprawy związane z LD itp. Dziś mam zamiar jako pierwszy tego doświadczyć (z nadzieją, że się uda). Trzymajcie za mnie kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 114. Witam zacząłem się interesować świadomymi snami gdyż uważam to za interesujące doświadczenie, ale się zastanawiam czy nie ma jakiś DLC do tych snów jak Fast dreaming czy coś w podobie?

  OdpowiedzUsuń
 115. Ja np codziennie śnie świadomie ;) nigdy się tego nie uczyłam, nie wiedzialam nawet ze można się tego nauczyć. Co więcej mój sen jest kontrolowany. Mogę w nim zrobić co tylko chce. Jak w prawdziwym życiu :) fajna sprawa:)
  Pozdrawiam. Roksana

  OdpowiedzUsuń
 116. Dzięki twojemu blogowi nauczyłam się śnić świadomie.
  Na początku wydawało mi się to fajne więc chciałam spróbować mieć sen na jawie, ale na innych forach jest taki rozległy tekst, że nie wiadomo od czego zacząć!
  U ciebie prosto i zwięźle, Dziękuje!

  OdpowiedzUsuń
 117. Bardzo często mam świadome sny, choć wcale się o to nie staram. Teraz jednak po wielu, wielu razach mogę je kontrolować jeszcze bardziej. Kiedyś, kiedy uświadamiałam sobie, że śnię, sen się "rozpływał", w tym momencie mogę go ciągnąć bardzo długo. Nie powiem, to jest super, śniłam już naprawdę niesamowite rzeczy, ale sporo też czytałam o skutkach ubocznych "majstrowania" nad snami.

  OdpowiedzUsuń
 118. Prawie zawsze pamiętam swój sen. Po przebudzeniu od razu staram się przypomnieć go od razu, bo słyszałam, że sen zapomina się po 10 minutach. Świadome sny też już mi się zdarzały ( tak z pięć razy ) i bardzo chciałabym mieć je częściej. Dzisiaj zaczynam prowadzić DS. Chciałam też zapytać o coś. Czasami zdarza mi się sen o bardzo złożonej fabule ale nagle wybudzam się z niego. Po jakimś czasie, zwykle po paru miesiącach, śni mi się ciąg dalszy tego snu. Często miałam takie sny jako dziecko, ale były one tak realne, że pamiętam je do dziś. Co to za zjawisko?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podłączam się do pytania. Kilka lat temu śniło mi się, no powiedzmy złożona historia o domu, a pare tygodni temu śnił mi się ciąg dalszy. Pytanie co to za zjawisko ?

   Usuń
 119. Taktyki twoje pomagają już 5 dzień kiedy zaczołem stosować te metody i co ?

  Pamiętam napewno 1 sen a czasami 1 i pół 2 ;)

  OdpowiedzUsuń
 120. Witam, swiadomymi snami interesuje sie od tygodnia moze dwoch. Pytanie czy podczas zasypiania mozna spac w jakiej sie chce pozycji, czy np trzeba lezec na plecach i czy mozna osiagnac ld bez zadnych drzemek czyli polozyc sie wieczorem i swiadomie snic. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 121. Czesc , mam jedno pytanie , czy kiedy juz masz pelna kontrole nad swiadomym snem to czy mozesz obudzic sie na zawolanie czy moze dziala to inaczej ?

  OdpowiedzUsuń
 122. A ja to chyba miałem naj...naj...naj..gorzej lubię horrory więc pomyślałem o najstraszniejszych potworach z filmów takich jak klątwa czy samara i sie pojawily i musialem uciekac bylo dziwnie nagle spadlem do sciekow i spadalem spadalem pomyslalem o lozku i spadlem na nie :D i sie obudzilem xD

  OdpowiedzUsuń
 123. Hej, ja miałem sen, że byłem elfem, a moi przyjaciele ... czymś i uciekaliśmy przed Hitlerem i jego armią ... czegoś ... i wtedy uciekłem z kolegami w kukurydze i nagle ukazała mi się wielka szafa, gdy ją otworzyliśmy w środku stał właśnie Hitler. Krzyknął głośno BU!! A ja się wtedy obudziłem, sen ten był tak bardzo realistyczny, że się przestraszyłem, ale sam nie wiem co o tym myśleć, a sen trafia do DS, tylko nie wiem jaki mu tytuł nadać... Straszny Hitler. Hitler i zaczarowana szafa. xD

  OdpowiedzUsuń
 124. interesuje się LD już ponad 6 miesięcy, mam już za sobą dużo świadomych snów Jeśli ktoś chce jakąś porade lub popisać na ten temat oto mój nr gg: 50682130

  OdpowiedzUsuń
 125. Kiedys mialam pare razy nieswiadomie, wiedzialam, ze snie, ale zapominalam o tym i snilam dalej, juz nie majac poczucia, ze to sen. Nie czytajac o tym, widzialam we snie, ze godzina jest nieprawdziwa, rozumialam, ze snie, ale nie umialam tego kontrolowac.
  Teraz zaczelam o tym czytac i...od razu mialam swiadomy sen, juz pierwszej nocy. Wciaz mam to dziwne uczucie nieprawdziwosci. Ale ja ogolnie jestem wrazliwa i emocjonalna, nie mam problemow z zapamietywaniem snow, a te najciekawsze pamietam cale zycie.
  Mialam dzis 2 sny swiadome, pa ietam wszystko ze szczegolami, oba cudowne, pozytywne (mimo ze pojawil sie w jednym czlowiek, ktory mnie skrzywdzil i go nienawidze, to poyrafilam zmienic sen tak, zebym czula sie szczesliwa), obudzilam sie majac uczucie wyjatkowosci.
  Co prawda, pierwszy raz mnie 'wywalilo', bo emocje byly zbyt wielkie. Trik z dlonmi zadzialal: rozmyly sie i zrozumialam, ze snie, ucieszylam sie i juz mialam zaczac fantazjowac, ale,..obudzilam sie :D
  Nic tylko miec nadzieje, ze dzisiaj znowu to sie stanie. Trening czyni mistrza!
  Czy to normalne, ze tak od razu zadzialalo?

  OdpowiedzUsuń
 126. Czytając pewien artykuł na temat snów, zainteresowałem się nimi i postanowiłem za kilka dni poszukać więcej informacji na ten temat. Niestety nie udało się. Jeszcze tego samego dnia miałem swój pierwszy świadomy sen. :D Zrobiłem w śnie przez przypadek test rzeczywistości tak jakby i nagle z ust wyrwały mi się słowa ,,***wa przecież to sen" i chwilę potem działy się już ciekawe rzeczy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 127. Parę dni temu właśnie chciałam zapamiętywać sny i zapisywałam w ''dzienniku snów'' i zapamiętuję coś ale nie dokładnie. chcę coś robić w tych snach, a nie tylko obserwować co się dzieje.. Mam nadzieję, że uda mi się mieć świadomy sen dzięki tym poradom. ;/

  OdpowiedzUsuń
 128. Witam
  Mam kilka pytań związanych z LD.
  Choruje na epilepsję (padaczkę) od 8 lat.
  Więc nie mogę świadomie śnić?
  Jakie jest zagrożenie dla osób chorych na padaczkę bo gdzieś przeczytałem że tylko mogą w czasie snu mieć atak a po za tym?
  Bo w całym życiu na szczęście miałem tylko 2 ataki.
  Druga sprawa to to że od może roku w ogóle nie pamiętam swoich snów a właśnie przecież żeby świadomie śnić trzeba najpierw pamiętać zwykłe sny.
  Czy może to być wywołane lekami na padaczkę?
  Tylko leki biorę od 8 lat a snów nie mam od roku.
  Próbowałem zaraz po przebudzeniu przypomnieć sobie sen ale nic z tego :/ I nie ma sensu na razie żebym zakładał dziennik snów skoro nic nie mogę sobie przypomnieć.
  Prosił bym o przybliżenie tematu paraliżu sennego czy jest to coś co może po jakim czasie świadomego śnienia przerodzić się w śpiączkę?
  Już 2 razy prawię zapadłem w świadomy sen metodą odliczania do 30 i otwierania oczu ,bo nigdy nie pamiętam jak zasypiam a teraz pamiętałem ,miałem bardzo dziwne uczucie jakby coś mnie wchłaniało albo jakby wgniatało mnie w poduszkę.
  Wystraszyłem się tym uczuciem i pomyślałem o tych powyższych zagrożeniach dlatego otworzyłem oczy.
  Ale czułem że gdybym miał zamknięte jeszcze parę sekund to pewnie miał bym LD ale i tak bym go nie pamiętał bo zwykłych snów też nie pamiętam.


  OdpowiedzUsuń
 129. Witam
  Mam kilka pytań związanych z LD.
  Choruje na epilepsję (padaczkę) od 8 lat.
  Więc nie mogę świadomie śnić?
  Jakie jest zagrożenie dla osób chorych na padaczkę bo gdzieś przeczytałem że tylko mogą w czasie snu mieć atak a po za tym?
  Bo w całym życiu na szczęście miałem tylko 2 ataki.
  Druga sprawa to to że od może roku w ogóle nie pamiętam swoich snów a właśnie przecież żeby świadomie śnić trzeba najpierw pamiętać zwykłe sny.
  Czy może to być wywołane lekami na padaczkę?
  Tylko leki biorę od 8 lat a snów nie mam od roku.
  Próbowałem zaraz po przebudzeniu przypomnieć sobie sen ale nic z tego :/ I nie ma sensu na razie żebym zakładał dziennik snów skoro nic nie mogę sobie przypomnieć.
  Prosił bym o przybliżenie tematu paraliżu sennego czy jest to coś co może po jakim czasie świadomego śnienia przerodzić się w śpiączkę?
  Już 2 razy prawię zapadłem w świadomy sen metodą odliczania do 30 i otwierania oczu ,bo nigdy nie pamiętam jak zasypiam a teraz pamiętałem ,miałem bardzo dziwne uczucie jakby coś mnie wchłaniało albo jakby wgniatało mnie w poduszkę.
  Wystraszyłem się tym uczuciem i pomyślałem o tych powyższych zagrożeniach dlatego otworzyłem oczy.
  Ale czułem że gdybym miał zamknięte jeszcze parę sekund to pewnie miał bym LD ale i tak bym go nie pamiętał bo zwykłych snów też nie pamiętam.


  OdpowiedzUsuń
 130. Witam
  Mam kilka pytań związanych z LD.
  Choruje na epilepsję (padaczkę) od 8 lat.
  Więc nie mogę świadomie śnić?
  Jakie jest zagrożenie dla osób chorych na padaczkę bo gdzieś przeczytałem że tylko mogą w czasie snu mieć atak a po za tym?
  Bo w całym życiu na szczęście miałem tylko 2 ataki.
  Druga sprawa to to że od może roku w ogóle nie pamiętam swoich snów a właśnie przecież żeby świadomie śnić trzeba najpierw pamiętać zwykłe sny.
  Czy może to być wywołane lekami na padaczkę?
  Tylko leki biorę od 8 lat a snów nie mam od roku.
  Próbowałem zaraz po przebudzeniu przypomnieć sobie sen ale nic z tego :/ I nie ma sensu na razie żebym zakładał dziennik snów skoro nic nie mogę sobie przypomnieć.
  Prosił bym o przybliżenie tematu paraliżu sennego czy jest to coś co może po jakim czasie świadomego śnienia przerodzić się w śpiączkę?
  Już 2 razy prawię zapadłem w świadomy sen metodą odliczania do 30 i otwierania oczu ,bo nigdy nie pamiętam jak zasypiam a teraz pamiętałem ,miałem bardzo dziwne uczucie jakby coś mnie wchłaniało albo jakby wgniatało mnie w poduszkę.
  Wystraszyłem się tym uczuciem i pomyślałem o tych powyższych zagrożeniach dlatego otworzyłem oczy.
  Ale czułem że gdybym miał zamknięte jeszcze parę sekund to pewnie miał bym LD ale i tak bym go nie pamiętał bo zwykłych snów też nie pamiętam.


  OdpowiedzUsuń
 131. Siema...zaciekawiło mnie bardzo LD i chciałbym to osiągnąć jednak nie mogę na razie zapamiętać snu :/ mam pewną rzecz na którą spoglądam co godzinę i sprawdzam czy się kręci. Chodzi mi o to że we śnie np: nie przestanie się kręcić i pytanie czy dobrą rzecz wybrałem do sprawdzenia czy to sen czy rzeczywistość? Aaaa.. i kiedyś miałem świadomy sen ale nie miałem pojęcia do puki nie przeczytałem że coś takiego jest :p Śniło mi się że jestem na pociągu i on jechał coraz szybciej już nie pamiętam dokładnie ale wiedziałem że to sen i się przestraszyłem i zacząłem bić się w twarz i krzyczeć obudź się!! i się obudziłem ;D Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 132. Znalazłem na jakiejś stronie austriackiej, że można już wywołać świadome śnienie za pomocą środków medycznych, bo zawierają odpowidnie ilości laktozy (sposób bezpieczny dla zdrowia). Facet napisał, że używa środek o nazwie Laxigen. Świadomy sen działa dłużej.

  OdpowiedzUsuń
 133. CZY można zrobić tak żeby śnił się określony sen np żeby spotkać Witolda Pileckiego polskiego bohatera wojennego , to trzeba oglądnąć o nim film czy piosenkę przed snem?
  czy wmawiać sobie przed snem że będe miał taki sen?

  OdpowiedzUsuń
 134. jak wywołać sen określony czyli żeby sen śnił się na określony temat np militarny czy trzeba oglądać filmy wojenne czy trzeba sobie wmawiać że taki sen będzie.

  OdpowiedzUsuń
 135. Czasami są sny, które nie wiem czy kontroluje, albo kontroluje po części.

  OdpowiedzUsuń
 136. Macie jakieś sposoby na bezsenność, albo nagrania do ld ?

  OdpowiedzUsuń
 137. Czy macie tak , że podczas paraliżu sennego lub podczas samego snu ld wiedzieliście doskonale co się dzieje w realu ? - mi się to zdarzało - i to często

  OdpowiedzUsuń
 138. snem świadomym interesuję sie 2 dni :D wczorajszej nocy spróbowałam wmawiać sobie, że będę mieć świadomy sen. udało się. :D dzisiaj próbuję zasnąć nie tracąc świadomości. :D

  OdpowiedzUsuń
 139. witam od 3 dni mam bardzo dziwny przypadek w snach gdy kłade sie spać nagle sie budzę
  lecz po chwili gdy wstaje dzieją sie dziwne rzeczy wtedy uświadamiam sobie że śnie i tak dzieje sie nawet po 6 razy pierwsze takie wrażenie było dość dziwne wydawało sie jak by tak miało sie już dziać bez końca można je porównać z utrata świadomość i to uczucie jest dość intensywne i przerażające gdy sie budzę i chce to opwiedzieć koledze historia sie powtarza znowu budzę sie w tym samym łóżku i zaczynam od nowa jak bym wstawał gdy rano naprawdę sie budzę mam wrażenie ze zaraz sie znowu obudzę lecz to już rzeczywistość bo zawszę lamka sie pali a w śnie jest zgaszona ... dopiero po 3 dniu takich akcji starałem sie w tym zagłębić i bawić tym i jest to dość uzależniające ponieważ władam tym wszystkim i docieram coraz dalej w terenie . lecz gdy wraca wrażenie lęku przed nieobudzeniem sie budzę sie znowu w łóżku i zaczynam wszystko od nowa ... stronę znalazłem dopiero dziś bo nawet mnie to przeraziło i chciałem to sprawdzić i nie wiem sam już czy jest to normalne chciał bym sie w to zagłębić ale wole zaczerpnąć rady od waz ktoś miał podobnie ...

  OdpowiedzUsuń
 140. Ja drugi tydzień się interesuję i mam już bardzo często świadome sny. Przez ostatnie dni miałem prawie codziennie. Ale jeszcze się uczę lepiej je wykorzystywać, wyżej i szybciej latać, robić lepsze transformacje, odwiedzać ciekawsze miejsca itp. chociaż najbardziej mnie ciekawi jak przedłużyć sen, żeby powiedzmy pospać jeszcze z 15 minut dłużej albo najlepiej z godzinę jak się da :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Np. powiedzieć sobie zanikanie snu stop! czy coś takiego, tak przynajmniej czytałem.

   Usuń
 141. Witam, 2 dni temu zacząłem czytać blog i już dzisiaj miałem świadomy sen. 2 miesiące temu miałem poraz pierwszy przypadkowo. Wczoraj przed snem tez o tym czytalem.
  nagle znalazlem sie w szkole i było takie "wait" i sprobowalem przebic sobie palcem dłoń
  i udało sie
  i nagle takie "o kurwa udało sie"
  podekscytowalem sie nieziemsko ale przypomnialo mi sie ze mam zachowac spokoj bo sie obudze. Sen był krótki, potem "chyba" sie obudzilem albo przeszedlem ze snu w kolejny swiadomy sen, w nim też przebiłem dłoń ale było ciężej :P Nie potrafie tego wytlumaczyc, ale taka zabawa stwarza naprawde wiele możliwości i wielki szacunek dla autora bloga :)
  Kłaniam się.

  OdpowiedzUsuń
 142. A jak to np. jest z takim lataniem nigdy przecież nie latałem to jak mogę wiedzieć jakie to uczucie we śnie ?

  OdpowiedzUsuń
 143. Pytanie czy trzeba robić TR i pisać w DS nawet jak już się dobrze nauczę śnić świadomie?

  OdpowiedzUsuń
 144. Pierwszego dnia od przeczytania zapamiętałam swój sen (a ostatnio mi się to nie zdarzało). Po trzech dniach (dzisiaj) miała pierwszy LD. Co prawda był krótki. Przeglądałam we śnie chyba mój DS i nagle zwróciłam uwagę na to, że tekst się zmienia. Wtedy pomyślałam, że to musi być sen. To niesamowite uczucie, jak sobie to uświadamiasz.:)
  Chciałam latać, ale na razie mi nie wyszło. Skupiłam się na czymś, moim zdaniem, prostrzym - pomyślałam, że mam w ręce chłodny sok pomarańczowy. I się pojawił. :D
  Niestety mnie wywaliło ze snu, jak piłam.
  U tutaj mam pytanie: Czy wywaliło mnie dlatego, że we śnie nie można jeść i pić, czy tak po prostu?

  OdpowiedzUsuń
 145. Ja właściwie miałam świadomy koszmar, ale to chyba też się liczy. Doznałam fałszywej pobudki czyli w moim śnie było że śniłam, obudziłam się we śnie, wtedy zorientowałam się że to sen i włąśnie wtedy się obudziłam. Sądze że to z ekscytacji i jeśli chcę aby to mi się przytrafiło poraz kolejny kiedy zrozumiem że to sen powinnam być spokojna a nie wystraszona, zaekscytowana czy też zaskoczona.

  OdpowiedzUsuń