piątek, 3 czerwca 2011

Zwiększanie świadomości podczas LD

Każdy kto kiedykolwiek doświadczył LD wie, że bardzo często różnią się od siebie poziomem naszej świadomości, kontroli nad snem, oraz intensywnością doznań. W tym artykule przedstawię najlepszy ze znanych mi sposobów na to, by za każdym razem wykorzystać Świadomy Sen jak tylko najbardziej jest to możliwe. Po wykonaniu tych czynności podczas snu, świat dookoła nas stanie się dużo bardziej przejrzysty, nasze zmysły znacznie się wyostrzą, a także dużo łatwiej będzie nam utrzymać świadomość. Niektórzy mogą się nawet zdziwić jak bardzo realny może być sen, nasze doznania podczas niego mogą znacznie przewyższyć nawet te z prawdziwego świata.

Wszystkie te czynności wykonujemy od razu jak tylko uzyskamy kontrole nad snem, gwarantuje niesamowite rezultaty.

-Wyciągamy ręce przed siebie otwartymi dłoniami do góry i zaczynamy się w nie uważnie wpatrywać wmawiając sobie że teraz jesteśmy we śnie i chcemy być bardziej świadomi, im więcej razy powiecie sami do siebie że to jest sen tym bardziej poprawi się wasza kontrola nad nim, oraz wszystko nabierze większych szczegółów, wiąże się to prawdopodobnie z większym uświadomieniem co się aktualnie z nami dzieje. Kolory staną się bardziej wyraziste, świat dookoła nas dosłownie zapełni się detalami, jasność naszego umysłu także znacznie się poprawi.

Przy odpowiednim poziomie świadomości czuć wszystko, każdy najsłabszy podmuch wiatru na twarzy, każde źdźbło trawy pod stopami. Także znacznie wydłuży się czas naszego snu, jednak gdy mimo wszystko po jakimś czasie zaczniemy się budzić, można powtórzyć cały proces zwiększania świadomości, gdy to nie pomoże, można zastosować Techniki zapobiegające obudzeniu.

6 komentarzy:

 1. Ja mam świadomość że śnię ale jestem jakby obserwatorem i nie mogę kontrolować tego co się dzieje. Po prostu coś mi się śni i tyle.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja, choćbym nie wiem co robił moje sny są "ślepe" w chwili uzyskania świadomości całyświat sie jakby "zawieszał", moge robić wszystko co mi sie podoba, jednak po chwili wszystko jakby znika i mimo wysokiej świadomości widze tylko czerń.

  OdpowiedzUsuń
 3. a jeśli mam sen bardzo wyraźny wiem że to sen wiem co robie ale nie wiem czemu?

  OdpowiedzUsuń
 4. Musze wyprobowac bo mam ld ostatnio prawie codziennie jednak gdy tylko orientuje sie ze jestem we snie to po chwili czuje taka niemoc takie uczucie ze niemoge zrobic nic i sie budze...

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdy już uzyskam świadomość po wykonaniu TR to za chwilę znów ją tracę i normalnie śnię :(

  OdpowiedzUsuń